Уже дванадцятий рік поспіль у третій четвер травня українці відзначають День вишиванки з метою популяризувати свої вікові традиції не лише в Україні, а й по всьому світу.
У рамках відзначення цього свята, сьогодні у Буській дитячій бібліотеці відбувся урок народознавства під назвою «Таємниці чарівної нитки».
Заступник директора Буської ЦБС по роботі з дітьми Галина Гораль розповіла учням 5-А класу ЗОШ І-ІІІ ст.№2 про те, що вишиванка є не лише найдавнішим і найулюбленішим одягом українців, але й справжнім витвором мистецтва. За свідченням істориків та літописців, вишиванка на території нашої країни була поширена ще у часи трипільської та ямної культур, тобто приблизно за 5,5 – 3 тисячі років до нашої ери. Існують згадки про цей вид мистецтва й значно пізніше: у 6 столітті, у часи розквіту Київської Русі та козацької держави. Цієї популярності вона не втратила й сьогодні.
З виставки-інсталяції «Україна у вишивці» діти довідалися також й про те, що кожен район, навіть кожне село мали свої улюблені кольори, свої місцеві узори і техніку виконання. Ця регіональна особливість вишиванки робить наш національний одяг різнобарвним та багатим.
Тож вивчаймо нашу історію, розвиваймо нашу самобутню культуру та унікальні традиції й гордімося тим, що ми – українці.