Створено: 03 липня 2018.
Увага! Діють нові рахунки
З 02.07.2018 вступають в дію нові рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів Львівської області, відкритих на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).
Реквізити рахунків для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінюються.
До уваги громадян та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності!
З 02.07.2018 вступає в дію новий рахунок для сплати штрафів, накладених згідно з постанов у справах про порушення митних правил:
Одержувач ГУК у Львів.обл./м. Львів/21081100
МФО 899998
ЗКПО 38008294
Рахунок 31118106513002
Банк одержувача Казначейство України (ЕАП)
Призначення платежу Стягнення штрафу з гр. (ПІП) згідно протоколу/постанови №…
Сплата єдиного внеску фермерськими господарствами
З 1 січня 2018 року платниками єдиного внеску визначено членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
Заява про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 12-ЄСВ (дод. 2 до «Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом МФУ від 24.11.14 № 1162) подається до органу ДФС за місцем проживання.
Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерського господарства є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
Якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць.
Нагадуємо, мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску (ЄСВ), що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. З 01.01.2018 мінімальний страховий внесок становить 819,06 грн. (3723,00 х 22% ).
Максимальна величина бази нарахування ЄСВ – це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, на яку нараховується ЄСВ. Максимальний страховий внесок з 01.01.2018 становить 12 285,00 грн. (3723,00 х 15 х 22%).
Члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати за себе ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Такі платники мають право сплачувати ЄСВ щомісяця у вигляді авансових платежів у розмірі, який визначили самостійно. При цьому квартальна сума ЄСВ обчислюватиметься з урахуванням таких авансових платежів.
Зазначені норми передбачені п. 5 1 частини першої ст. 4, п. 2 частини першої ст. 7 Закону України від 08.07.10 №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
До уваги платників податку на додану вартість!
У зв’язку з набранням чинності з 01 червня п.р. наказу Міністерства фінансів України від 23.03.2018 № 381, додаток 1, додаток 5 та додаток 9 до податкової декларації з ПДВ з 01 липня 2018 року подаються платниками, які обрали місячний або квартальний звітні (податкові) періоди, за новими формами.
Відомості до таблиці 1.2 додатку 1 та додатку 5 до податкової декларації з ПДВ заповнюються платниками одноразово (для платників, які обрали місячний звітний (податковий) період, – червень 2018 року та платників, які обрали квартальний звітний (податковий) період, – ІІ квартал 2018 року).
Семінар для платників податків!
26 липня 2018 року у м. Львові Головним управлінням ДФС у Львівській області буде проведено безкоштовний семінар для платників податків Львівської області, які перебувають на обліку в ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, на тему: «Актуальні питання оподаткування у 2018 році. Підведення підсумків І півріччя 2018 року» за участю міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів Львівщини.
Початок семінару: 11 год. 00 хв. Початок реєстрації: 10 год. 00 хв.
Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області.
Просимо здійснити попередню реєстрацію за адресою:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQRnGE-i8ECAzwlSeuunlL9lii6-QL1WILXBCgBxFaWOF8qg/viewform?usp=sf_link
Внесено зміни до порядку компенсації ЄСВ роботодавцям, які створюють робочі місця
Буська ОДПІ повідомляє, що Кабінет Міністрів України постановою від 06.06.2018 № 459 вніс зміни до «Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, затвердженого власною постановою від 13.03.2013 № 153.
Змінами передбачено, зокрема, передання повноважень щодо компенсування роботодавцям за рахунок коштів Державного бюджету України фактичних витрат у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нове робоче місце особи від Пенсійного фонду України до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Нагадуємо, що порядок №153 розроблено на основі ч. 3 ст. 24 Закону України “Про зайнятість населення” від 05.07.2012 №5067-VI, відповідно до якої роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня зарплати, щомісяця за рахунок коштів Держбюджету, компенсуються фактичні витрати у розмірі 50 % суми нарахованого ЄСВ.
З 1 липня 2018 року запроваджуються нові акцизні марки для тютюнових виробів
З 13.04.2018 набрала чинності постанова КМ України від 04.04.2018 № 257 «Деякі питання маркування тютюнових виробів», якою затверджені нові зразки марок акцизного податку для тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва (крім сигарет з фільтром та без фільтра, цигарок).
Відповідно до Постанови № 257 марки акцизного податку нового зразка для тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва (крім сигарет з фільтром та без фільтра, цигарок) запроваджуються з 01 липня 2018 року.
Нерухомість у сумісній власності: хто сплачує податок
Підставою для нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є право власності на житлову та/або нежитлову нерухомість.
Підпунктом 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України передбачено, що у разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
Нагадуємо, що податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Cектор організації роботи Буської ОДПІ