Головна Цікаво За здоров’я школярика слід боротися

За здоров’я школярика слід боротися

Не за горами 1 Вересня – школа покличе до себе учнів. Дітки прийдуть у навчальні заклади за новими знаннями. А батьки у свою чергу сподіваються на добрі оцінки та міцне здоров'я після трьох місяців активного літнього відпочинку. Добре знаємо, що за час літніх канікул імунітет у дітей зміцнився. Вони багато часу проводять на вулиці, споживають корисну їжу, овочі і фрукти, їздять з батьками відпочивати. Але перевтома, адаптація до нового шкільного графіка і розпорядку дня можуть послабити дитячий організм. Тож як бути? Про це у розмові із завідувачем Буського районного лабораторного відділення СЕС Анатолієм ГРАБАРЕМ.

Особлива увага шестиліткам

Після літніх канікул дитячий організм адаптується до школи щонайменше 2 тижні – місяць. Особливо це стосується учнів молодших класів, – говорить Анатолій Грабар. – Саме адаптаційний період може стати причиною захворюваності дітей на початку навчального року Адже у цей час організм дітей прилаштовується до нової обстановки. Крім того, в школі дитина часто ще й стикається з різноманітними інфекціями і хворобами, адже неможливо відмежуватися від спілкування з однолітками та друзями. Щоб новий навчальний рік пройшов без проблем зі здоров'ям, потрібно попередньо подбати про всі фактори, які можуть його підірвати.

Особливої уваги і режиму на початку навчального року потребують "шестирічки". Згідно з методичними рекомендаціями, у першокласників повинно бути не більше чотирьох уроків, їм не задають домашні завдання. Уже за 2 місяці діти звикають до своїх однокласників, вчительки, загального режиму, харчування. Але розслаблятися не варто, на листопад та грудень припадає значна кількість застудних захворювань. Тому вже з вересня варто вживати цибулю та часник, а також максимум овочів та фруктів, ажде саме восени організм накопичує вітаміни.

Запорука здоров'я -здоровий сон та поживна їжа

Відомо, що запорукою здоров'я є здоровий сон, який триває відповідну кількість годин. Для молодших школярів це 10-11 годин. Звучить дуже просто, але на практиці

ПОРАДИ ДО ЧАСУ

діти часто недосипають, від чого з'являються проблеми зі здоров'ям. У перші тижні вона буде приходити після школи втомленою і сонною. Це нормально – мозок тільки починає включатися в роботу. Запропонуйте дитині передрімати після школи 40-60 хвилин. Якщо вона не хоче, створіть спокійну невимушену обстановку без телебачення та Інтернету.

Необхідно слідкувати, щоб дитина, особливо, якщо це молодший школяр, вчасно обідала. Це обов'язково має бути здорова їжа, поживна, багата на вітаміни.

Завжди розпитуйте її, що вона їла в школі, чи було їй смачно. При можливості, можете навідатися до шкільної їдальні, щоб перевірити якість їжі. Якщо ж у вас є підозри, що дитина не обідає в школі з тих чи інших причин, компенсуйте недолік необхідних елементів поживними сніданками і вечерею. Перевірка зору і слуху

Не чекайте, коли дитина сама поскаржиться, що у неї виникли певні проблеми із зором та слухом. Краще самі відведіть її на обстеження перед початком занять. Крім того, варто обстежити зір, якщо дитина скаржиться на біль в голові, нахиляє голову набік, мружиться, коли дивиться вдалину або читає зблизька. Це можуть бути симптоми поганого зору. Щоб не запускати проблему, найкраще вирішити її відразу, коли ще щось можна зробити і уникнути окулярів. Перерви на туалет

Поясніть дитині, чому важливо ходити в туалет вчасно, а не терпіти. По-перше, так вона зможе уникнути неприємних ситуацій, по-друге, терпіння не впливає позитивно на дитячий організм. Скажіть дитині, що немає нічого ганебного, якщо захотіла в туалет під час уроку.
Бути готовим до захворювання

Як би сильно ви не намагалися захистити здоров'я свого школяра від захворювань, і як би ретельно ви не привчали його дотримуватися правил гігієни, вам не вберегти його від захворювань протягом року. Будьте до цього готові.

Якщо побачите, що вранці перед школою дитя кашляє або погано себе почуває, відразу прийміть відповідні заходи, щоб "схопити" перші симптоми хвороби вчасно. Попросіть на роботі відгул, щоб доглянути за малюком. При правильному і своєчасному догляді дитина не захворіє.

Безпека

Обов'язково нагадайте дитині про всі можливі заходи безпеки. Прогуляйтеся з нею шкільним маршрутом, аналізуючи, які небезпеки можуть чекати її на шляху до школи і як їх можна уникнути. Не відпускайте маленьких дітей до школи без нагляду. Також не думайте, що старший брат або сестра зможуть забезпечити контроль і повну безпеку. Насправді відволікаючих факторів для 7-і2-річних дітей безліч. Вони ще не вміють брати на себе таку відповідальність. Також нагадайте, що дітям не можна говорити зі сторонніми і йти з ними на контакт. Фізичне навантаження

Спорт і фізичне навантаження – важливі для людини. Особливо для дітей, адже спорт розвиває і загартовує організм. Почніть робити з дитиною ранкову зарядку. Запишіть її до спортивної секції. Виконуйте різні фізичні вправи вдома або грайте в ігри, які сприяють фізичному розвитку. Варіантів, знову ж, безліч. Адже від цього залежить здоров'я школяра і здатність його організму створювати бар'єр перед тим чи іншим захворюванням.

Загальновідомо, що здоров'я є однією з головних цінностей у житті людини. Проте у напруженому ритмі нашого буття ми чи не встигаємо, чи забуваємо, а то й лінуємось стежити за станом здоров'я. А дарма. Бо, як казав один з професорів медицини, здоров'я, як повітря – його не відчуваєш, доки воно є, але про нього не потрібно забувати, за нього слід боротися. То ж дбайте про