Головна Листи В Буську мешканці не поділили прохід

В Буську мешканці не поділили прохід

Аби задовільнити обидві сторони

Створення об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), як одного з варіантів альтернативи «жеків» справа корисна й потрібна, адже завдяки таким об'єднанням люди мають змогу самостійно вирішувати житлово господарські проблеми та почуватися власниками не лише квартири в будинку, а й сходового майданчика, під'їзду та прибудинкової території загалом. З іншого боку, як сказав сьогоднішній наш співрозмовник, голова ОСББ "Грушевського 20" Василь КАБАР, на шляху створення та діяльності ОСББ трапляються й різні проблеми, які досить непросто долати.

Охайні під'їзди з новими дашками над входом, поновлені каналізаційні труби, дотримано усіх заходів з енергозбереження  у підвалі і коридорах економні лампи, нові пластикові вхідні двері, вся прибудинкова територія обгороджена новою сіткою, лавочки, скрізь квіти та чистота. За виділені міською радою 50 тис. грн мешканці вирішили перекрити дах. Ось так сьогодні виглядає ОСББ на вул.Грушевського, створене 1,5 року тому.

Про цю п'ятиповерхівку "Воля народу" писала ще на початку переходу від Управління будинками до об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. На той час картина була типовою для багатьох міських будинків такого типу  протікаючий дах, безкінечні проблеми з каналізацією, обдерті дашки, обшарпані під'їзди, бруд тощо. Чесно кажучи тоді ще, глянувши на цей будинок, в якому в більшості проживають люди старшого віку, скептично поставилась до їхньої ідеї створити ОСББ. Та й з чого починати, за які кошти, коли понад 20 років, як в народі кажуть: "там палець об палець ніхто не вдарив". Незважаючи на мій сумнів, Василь Кабар був переконаний, що створене об'єднання справиться з усіма проблемами та своїми обов'язками, і вже через рік багато що зміниться. Як показав час, молодий та завзятий голова не помилився. Але людський фактор вніс свої корективи.

У травні цього року на ім'я міського голови Ростислава Сліпця надійшов лист-скарга від жителів вулиць Симоненка, Мічуріна, Коцюбинського та ін. (до речі, більшість вулиць не перетинаються із вул.Грушевського. Приміром  Південна, Східна, Хвильового, Куліша, Зелена, Корнєєва, С.Бандери, Молодіжна, Папірня, Поповича), в якому йшлося: "що вздовж двадцятиквартирного будинку, який на даний час належить ОСББ, є прохід загального користування між вулицями Галана  Симоненка, Мічуріна, Коцюбинського та Грушевського. Проте в процесі приватизації земельної ділянки жителями будинку №20 на межі, яка проходить між сусідньою земельною ділянкою зі сторони шкільного стадіону, встановили стовпи та поперечки для огорожі, внаслідок чого унеможливили перехід вищевказаним проходом. Окрім цього, дане питання  перекриття проходу загального користування  вже піднімалося й жителями вказаного будинку. Але, зважаючи на звернення жителів прилеглих вулиць, міська рада встановила прохід, який передбачений генпланом забудови міста. Тому, враховуючи вищевикладене, при виділенні земельної ділянки для будинку №20, просимо врахувати наше прохання та виокремити земельну ділянку для проходу, розмежувавши її від ділянки вказаного будинку та встановити хвіртку, тобто, виконати рішення №398 від 04.07.1996р."

Хто ж правий  жителі ви щезгаданих вулиць, які звикли понад 20 років ходити через подвір'я п'ятиповерхівки, чи жителі будинку, які, окрім того, що приватизувапи свої помешкання, ще й справно платять податок за прибудинкову територію? Тут варто відмітити ще один момент. Річ у тім, що загальноосвітні заклади задля безпеки дітей повинні бути обгороджені. Тому, якщо не сьогодні, то завтра територію ЗОШ №І обгородять і проблема проходу відпаде сама собою.

Як сказав Василь Кабар, питання стоїть не в тому, хто кого переможе. "Річ у тім, що в нашому будинку живуть 13 дітей віком до 7 років, говорить він.  Допоки не загородили прохід, було страшно їх залишати одних на подвір'ї. Хто тільки не ходив і не їздив, були часті випадки пошкодження майна мешканців, про які ми неодноразово повідомляли у правоохоронні органи, також можу навести факти, як люди, йшовши нашим подвір'ям, не соромилися підкидати сміття в ящики тощо".

У 1994 році Буська міська рада прийняла рішення на розташування гаражів, був виготовлений проект їх забудови. В них не було передбачено проходу загального користування, окрім того, що призначений для обслуговування насосної. А на тому місці, де ще донедавна був прохід, яким люди звикли користуватись, і за який, до речі, й сьогодні борються, згідно проекту має стояти гараж одного з мешканців буд.№20.

Минулого тижня дане питання розглядалося на сесії міської ради. Депутати, розглянувши заяву мешканців прилеглих вулиць та аргументи представників ОСББ, одноголосно вирішили "створити комісію для обстеження та надання відповідних пропозицій на чергову сесію щодо користування проходом загального користування чи обмеження". До її складу увійшли представники міської ради та ОСББ "Грушевського 20", заявники, депутат міської ради, керівник відділу містобудування та архітектури РДА та представник відділу освіти. Тож, останнє слово  за комісією. Проте, не дочекавшись висновку комісії, невідомі зловмисники вночі з 16 на 17 серпня обрізали частину огорожі від обмеженого проходу. Це обурило мешканців багатоповерхівки.

Інна ПАЛАМАР

P.S. Об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків пропонують передати землю і прибудинкову територію. Уряд України пропонує закріпити за ОСББ на праві спільної власності прибудинкову територію і розміщені на ній споруди, а також право на земельну ділянку, на якій розташований будинок і прибудинкова територія, в разі державної реєстрації таких прав. Ця, а також низка інших ініціатив містяться в урядовому проекті закону №4463а, текст якого оприлюднено на вебсайті Верховної Ради. Законопроектом також пропонується закріпити за ОСББ на праві спільної власності механічне, електричне і сантехнічне обладнання усередині і зовні будинку, що обслуговує більш ніж одне житлове/нежитлове приміщення, і надати учасникам ОСББ відкритий доступ до інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень щодо власників житла багатоквартирного будинку.