Про роботу з внутрішньо переміщеними особами та реабілітацію воїнів АТО (ООС) йшлося сьогодні, 25 вересня, під час зустрічі першого заступника голови Львівської обласної ради Андрія Білоуса та голови Львівської ОДА Олега Синютки з першим заступником голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александром Хугом.
На початку зустрічі керівники області подякували моніторинговій місії ОБСЄ за допомогу і участь не тільки в контексті військової агресії Росії, а й в проведенні реформ всередині нашої країни.
Відповідаючи на питання гостя про внутрішньо переміщених осіб на Львівщині, керівники області зауважили, що частина з них започатковує на Львівщині власний бізнес, а хтось влаштовується на роботу. «Завдяки активній політиці залучення інвестицій в області маємо чимало відкритих нових підприємств. Тому переселенцям легко знайти тут роботу, але, на жаль, важко отримати доступ до житла. Однак серед тимчасово переміщених осіб є люди, які можуть придбати власне житло», – розповів Андрій Білоус.
Враховуючи вищесказане, керівники області наголосили на потребі поширення відповідної програми будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб на територію Львівщини.
Говорячи про забезпечення реабілітації ветеранів АТО (ООС), гостю повідомили, що медична реабілітація на Львівщині забезпечується на належному рівні, однак з реабілітацією психологічною – ситуація не до кінця врегульована. Тому є необхідність започаткування нових європейських програм фізичної і психологічної реабілітації українських воїнів. Вони б стали значним підсиленням державної та обласної програм.
У свою чергу Александр Хуг зауважив, що на Львівщині є позитивні зрушення і розвиток. «Державам-учасницям ОБСЕ важливо дізнаватися про ситуацію не лише на сході, а й в інших регіонах України, адже відголоски бойових дій відчуває вся країна. Тому такі зустрічі як сьогодні дуже важливі для нас. Тішить, що на Львівщині є позитивні зрушення і розвиток у різних галузях», – сказав він.
Крім того, Александр Хуг повідомив, що після завершення своєї каденції на нинішній посаді наприкінці жовтня, він обов’язково повернеться на Львівщину вже як турист.
Довідково:
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні розпочала свою роботу на прохання Уряду України до ОБСЄ та консенсусної домовленості усіх 57 держав учасників ОБСЄ. Спостерігачі покликані сприяти зменшенню напруження, становленню миру, стабільності та безпеки.
Головою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з 2 квітня 2014 року є посол Ертурул Апакан(Туреччина).
Метою роботи СММ є збір інформації, встановлення фактів і звітування про безпекову ситуацію по всій Україні. До повноважень СММ не входить робити висновки або проводити будь-які розслідування. СММ спілкується з різними суспільними групами, зокрема представниками влади усіх рівнів, громадянського суспільства, етнічних і релігійних груп і місцевих громад.