Всього декілька років тому в Україні приватні виконавці стали суб’єктом незалежної професійної діяльності. Після прийняття у 2016 році відповідних Законів України, такі особи уповноважені державою на проведення заходів з примусового виконання судових рішень, накладення арешту на майно боржника, стягнення боргів і майна, порядок яких визначений чинними нормативними актами. Такі зміни допоможуть повністю реформувати систему примусового виконання судових рішень. За прикладом багатьох розвинутих країн в Україні запроваджено змішану систему виконання рішень суду. Наявна система примусу тепер складається з державної виконавчої служби та приватної. За посиланням https://fakt.org.ua Ви знайдете сайт приватних виконавців України, які професійно допоможуть у вирішенні зазначених питань.
Як перевірити приватного виконавця
Щоб розпочати діяльність з примусового виконання судових рішень, необхідно правильно вибрати сайт та впевнитись в особі, яка представляється приватним виконавцем. Для цього по кожному приватному виконавцю необхідно встановити наявність:
- відповідного посвідчення, виданого МЮ України, яке має ПІБ, фото особи, номер, інформацію про виконавчий округ;
- офісу та його адресу;
- запису про дані приватного виконавця в Єдиному реєстрі приватних виконавців України;
- договору зі страховою компанією та на яку сума проведено страхування;
- свідоцтва на право займатися цією діяльністю, чи не призупинена його дія.
Така інформація однаково є важливою, як для боржників, так і для стягувачів, які звернулись до списку приватних виконавців.
Переваги приватного виконавця над державним
Перші роки діяльності приватних виконавців розвіюють можливий скептицизм, а переконливий перелік фактів та справ свідчить на користь нової професії, як прогресивної ідеї, яка дозволяє вдосконалити систему органів примусового виконання рішень та приводить українське законодавство у відповідність до законодавства держав ЄС.
Слід зазначити, що для примусового виконання судових рішень приватний виконавець наділений тими ж повноваженнями, що і державний. Тому його вимоги при здійсненні виконавчого провадження обов’язкові до виконання. Виняток складають ті категорій рішень, які законодавець залишив виключно у компетенції державних виконавців.
При цьому, якість надання послуг відбувається на високому професійному рівні. Фізичні, юридичні особи при зверненні до приватного виконавця можуть розраховувати на те, що рішення суду буде реалізоване в найкоротші строки з часу його проголошення.