«Ми говоримо про 250 електробусів, які впродовж наступних 2−3 років мають виїхати на дороги Львова», — А. Садовий
Сьогодні у Львові підписали меморандум на закупівлю 250 електробусів для потреб міста. Так, метою меморандуму є комплексне вирішення питання організації пасажирських перевезень на регулярних міських автобусних маршрутах та задля екологічної безпеки Львова та комфорту мешканців. Зокрема, він передбачає, що упродовж наступних трьох років 200 електробусів закуплять приватні перевізники, а 50 — місто.
Про це повідомили на сайті міської ради Львова.
«На сьогодні всі розуміють важливість цього підписання. Нічого подібного немає в Україні. Чесно кажучи, я не знаю європейських міст, які би пішли на такий безпрецедентний крок. Ми сьогодні говоримо про закупівлю 250 електробусів. З одного боку, є підприємство, яке є замовником — вони на сьогодні мають більше 250 маршруток. Вони повністю замінюють рухомий склад. З іншого боку, є місто, яке купляє електробуси, а також є «Електрон», який це все має виготовляти. Ми говоримо про 250 електробусів, які впродовж наступних 2−3 років мають виїхати на дороги Львова.
Ми говоримо про виробництво принципово іншої моделі. Тому що той електробус, який є у нас, дуже гарно себе показав, але вже стає історією. Треба йти далі, з вимогами часу і техніки. Навіть сьогодні економічні показники, які ми бачимо, є позитивними. Собівартість одного кілометру — 8 грн. Натомість класичний автобус чи тролейбус має у 2,5 — 2,3 різниці, в залежності від тої чи іншої моделі. Тому це дуже вигідно.
Звичайно, все це потребуватиме серйозних фінансів. Місто буде долучатись і покривати відсоткові ставки за кредитами. Але мені важливо те, що є робочі місця для людей, є податки у місцевий бюджет, є класний і якісний транспорт для мешканців міста Львова. Тому що саме на цьому транспорті буде стояти електронний квиток, який на сьогодні є у розробці. Враховуючи це замовлення, ми матимемо зовсім іншу картину у місті Львові”, — зазначив мер.
Відтак, відповідно до підписаного меморандуму, вже за 8 місяців ПрАТ «Електрон» надасть першу модель електроавтобуса.
«Меморандум передбачає терміни. Вже за 8 місяців має бути зроблена перша модель автобуса. „Електрон“ бере на себе зобов’язання орієнтовно 17 машин випускати на місяць. Це є спільна праця „Електрону“, міста та „Екопастранс“. Ми — всі львів’яни, тому ми зацікавлені у тому, щоб цей меморандум був виконаний. Я, як міський голова, є гарантом виконання цієї угоди. Це принципово важливо, тому що 30% усіх хворіб — від якості повітря. Тому нам критично важливо переходити на електротранспорт. Навіть купуючи нові автобуси, ми беремо їх нового покоління», — додав міський голова Львова.
Так, приватний перевізник «Екопастранс» планує таким чином повністю оновити рухомий склад.
«Екопастранс» використовує власні кошти для придбання електробусів. Окрім того, ми будемо долучати різні фінансові структури, а також матимемо підтримку міста у залученні фінансів. Зараз на маршрутах є близько 260 автобусів. Ми плануємо їх повністю замінити.
Аналогів цих електробусів не буде, тому що ми моніторимо ринок. Це буде на порядок дешевший продукт, але якісний продукт. Як то кажуть — свій до свого по своє”, — розповів Володимир Хома, співвласник концерну «Екопастранс».
Зокрема, Андрій Садовий наголосив, що над цією угодою тривалий час працювали фахівці, аби надати найоптимальнішу пропозицію задля екологічної безпеки Львова та комфорту мешканців.
«Звичайно йдеться про лізинг, який ми вже використовували. В лізингу можуть брати участь різні компанії України, але аналогів того, що робить „Електрон“, ніхто не має. Ми є попереду на декілька років. Я однозначно переконаний, що „Електрон“ переможе бездискусійно. Сама ідея цієї угоди народилась 5 місяців тому. Весь цей час фахівці міської ради, „Електрону“, „Екопастрансу“ працювали над концепцією, тому що звичайно треба буде залучати кошти. Це дуже складна угода, але вона потрібна для того, щоб люди могли їхати у нормальному транспорті та дихати свіжим повітрям», — акцентував мер.
Натомість голова правління ПрАТ «Електрон» запевнив, що підприємство готове виконати замовлення якісно та у терміни.
«Львів розширюється. Я хотів би привітати також всі населені пункти Львівської ОТГ. Адже цей транспорт безперечно буде обслуговувати й усі віддалені райони.
Що стосується цінової позиції, залежно від розміру та наповнення буде визначатись точна ціна. На сьогодні, наш електробус, який від’їздив, має мінімум 200 км на один заряд. Тому ми можемо говорити про їх якість. На сьогодні це є єдиний такий електробус в Україні, більше немає аналогів. Ми готові брати участь у будь-яких тендерах. У нас є велика локалізація, за рахунок чого ми можемо знижувати ціну та надавати якісний продукт нашим покупцям”, — наголосив Юрій Бубес.
Нагадаємо, 2 вересня 2020 року відбулося підписання контракту з переможцем тендеру на постачання місту Львову 10-ти нових низькопідлогових трамваїв, у рамках проекту «Міський громадський транспорт України» від Європейського інвестиційного банку.