У Міжнародний день рідної мови у Буській районній бібліотеці відбулося свято "Променій, рідна мово", в якому взяли участь заступники голови РДА Євген Кичурчак та райради Богдан Гринишин, керівник відділу культури Людмила Ціхоцька, учні Буської першої школи, бібліотекарі, працівники культури, члени Асоціації інвалідів. Вели урочистість Леся Вовк та Леся Цюпка. Бібліотекарі підготували книжкову виставку "Книги – мовні скарби", де чільне місце зайняли Біблія, Шевченків "Кобзар", "Русалка Дністровая" "Руської трійці", "Енеїда" І.Котляревського тощо.
Мова є найбільшим скарбом кожного народу, вона в історії українців завжди відігравала особливу роль, – була основним чинником, що поєднував нас в один народ. Зі слова розпочалось наше національне відродження, яке увінчалось відновленням української державності. Імперські сили розуміли, що Україна не буде упокорена, доки живе українська мова. Тому лінгвоцид чинили століттями. Жорстоку політику вели польська, литовська, угорська шляхти, які руйнували школи, нищили друкарні та книгарні, переслідували інтелігенцію. У царській Росії було видано понад півтораста указів, спрямованих на нищення української мови і культури, бо відали – допоки жива мова, житиме й народ.
І мова наша, попри заборони, розвивалася з уст народу, вдосконалювалась поетами й письменниками, які її возвеличували.
Наша мова – це живий зв'язок між тисячолітнім минулим, сучасністю і майбутнім народу. Доки живе мова – живий наш дух, наша пісня, історія, релігія і держава, єдність і однодумство.
Ведучі свята акцентували увагу на творчості Івана Котляревського, його перше видання "Енеїди" вийшло 215 років тому, Тараса Шевченка, котрий є основоположником української літературної мови, Галицького Будителя о.Маркіяна Шашкевича, Лесі Українки, Ліни Костенко та ін.
Учні Буської першої школи Софія Аліманова (9-Б кл.), Софія Котович (11-А кл.), Анастасія та Юлія Гачкевичі (3-А кл.) декламували вірші, власну поезію читала Оксана Роман, яка подарувала вишиту «Молитву». А на закінчення кожен з учасників залишив на аркушах паперу улюблений афоризм про мову чи власну думку на захист рідної мови, – вийшов великий твір "Слово про мову". Ось деякі з висловлювань: "Я українка і горджусь цим", "Поставимо на покутті високу свічу Слова нашого – хай сіяє", "Рідна мова одна як сильна та міцна родина. Зберегти її зможе тільки кожен з нас – Українець", "Говорити українською – це модно!", "Без української мови не буде України", "Я живу Українською". Вписані там і крилаті фрази Д.Білоуса, Л.Костенко, М.Рильського.
Лариса ГАРАСИМІВ