16 жовтня відбулась 43-тя позачергова сесія Буської районної ради, на якій 27 депутатів працювали конструктивно та, як не дивно, без емоцій.
Головуючий Богдан Глова розпочав сесію з розгляду відповідей на попередні звернення Буської районної ради. На звернення щодо недопущення скорочення чисельності Збройних Сил України головуючий зачитав відповідь від Офісу Президента України про те, що там розглянули звернення Буської районної ради та повідомили, що дане звернення надіслали до Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, для врахування під час опрацювання законопроектів, що стосуються оборони держави, а також до Міністерства оборони України з проханням розглянути та поінформувати Буську районну раду про результати.
З даного питання надійшла відповідь і від Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки про розгляд звернення Буської районної ради щодо недопущення зменшення чисельності Збройних Сил України. Комітет послався на частину 1 статті 4 Закону України «Про Збройні Сили України», згідно якої чисельність ЗСУ затверджується Верховною Радою України за поданням Президента України. Зазначено, що ВР Законом України «Про чисельність Збройних Сил України» визначила в кількості, що не перевищує 250000, з них 204000 військовослужбовці. Але, в Комітеті зазначили, що головним органом, який забезпечує формування та реалізовує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері є Міністерство оборони України.
Богдан Глова повідомив, що є відповідь і від Міністерства оборони України. Вони ж зазначають, що є невідповідність між штатною чисельність ЗСУ та показниками зазначеними в Законі, тому вони приводять чисельність військ у відповідність з Законом (тобто скорочують «зайвих»). Щодо скорочення гарматних розрахунків, відправлення військової техніки на зберігання та інше, на що просила звернути увагу районна рада, Міноборони ніяк не прокоментувало.
Звернув голова районної ради увагу депутатів і на відповіді щодо недопущення збільшення оподаткування земельних паїв сільськогосподарського призначення. Так Офіс Президента України повідомив, що розглянув звернення Буської районної ради з цього питання, та надіслав його до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики для розгляду під час опрацювання проекту Закону №3131. Голова Комітету ВР Д.О.Гетманцев повідомив, що Комітетом було проведено обговорення зауважень та пропозицій до законопроекту №3131 і підготовлено новий проект №3131-д. Зазначеним законопроектом пропонується для сіножатей і пасовищ, багаторічних насаджень при визначенні податкового зобов’язання встановити коефіцієнт 0,01, тобто 1%, для фізосіб-рідприємців 0,02. Разом з цим Комітет поінформував, що пропозиції Буської райради щодо недопущення оподаткування земельних паїв, будуть доведені до відома народних депутатів – членів Комітету і розглянуті при підготовці законопроекту до другого читання.
З цього питання Богдан Володимирович звернув увагу і на відповідь Буській районній раді Міністерства фінансів України за підписом заступника Міністра Світлани Воробей, яка зазначила, що 14 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших Законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції» №3131-д. У Міністерстві зазначають, що Законопроектом пропонується запровадити механізм оподаткування доходів всіх власників та користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, шляхом встановлення однакового податкового навантаження на доходи, що отримуються такими особами за 1 га. такої землі. Тож мабуть зазначені податки таки запровадять.
Повідомив Богдан Глова і про розгляд звернення Буської районної ради щодо недопущення збільшення тарифів на електроенергію від Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). У відповіді зазначено, що постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами. А також наголошено, що останнє підвищення тарифів на електричну енергію для населення відбувалося у березні 2017 року. Головуючий зауважив, що нам так і не роз’яснили про дорожнечу зеленої енергії і зменшення частки дешевої від АЕС, що мабуть таки призведе до подорожчання електричної енергії.
Першим питанням депутати розглянули «Про внесення змін до Програми підтримки громадян-жителів Буського району, які підуть служити на військову службу за контрактом до Збройних сил України». Згідно даної Програми ті, хто підписував Контракт, протягом двох років могли звертатись до районного управління Соцзахисту за виплатами. Але, дані зміни дозволяють виплачувати кошти контрактникам, які заключили Контракт ще у 2017 році, а звернулись до Соцзахисту тепер.
У рішенні «Про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2020 рік», було приділено увагу багатьом галузям району, а саме:
Підтверджено субвенцію про виділення більше 40 тис. грн.. багатодітним сім’ям, 60 тис. грн.. на Народний дім с. Побужани, 168 тис. грн.. на закупівлю житла дитині сироті, 63330 грн. на пільгові перевезення.
Підтвердили субвенцію з місцевих бюджетів на соціальну сферу галузей району в сумі 372 тис. грн..
Підтвердили субвенцію 249 тис. грн.. на інсулін. Проте цих грошей замало, тому з районного бюджету виділено додатково ще 160 тис. грн..
Окрім цього з районного бюджету виділено 300 тис.грн. на медикаменти для Буської ЦРЛ, 196 тис. грн.. на Програму підтримки громадян-жителів Буського району, які підуть служити на військову службу за контрактом до Збройних сил України, 131000 грн. на матеріальні допомоги людям, які потребують вартісного лікування, переважно онкохворим, 112600 грн. на Терцентр (будинок престарілих), 103700 грн. – Центр молоді, 42000 грн. – ДЮСШ «Авангард», 230000 грн. на співфінансування закупівлі житла учаснику АТО, 150000 грн. на Комплексну програму техногенної та пожежної безпеки, 50000 грн. на Програму профілактики та протидії злочинності.
Окрім цього перерозподіл по галузі освіти здійснено на 2,6 млн. грн., в результаті чого буде виплачена премія технічним працівникам галузі освіти в розмірі 50%, та на інші потреби освіти району.
З районного бюджету на галузь культури додано 965700 грн. та ін.
Розглянули також питання комунального майна, в результаті чого автобуси освіти (школярики) повинні перейти до Буської та Красненської ОТГ, розширили межі сіл Купче, Ракобовти та Острів.
Загалом депутати пропрацювали злагоджено та плідно. На останню урочисту сесію попередньо вирішили зібратись 5 листопада.