«Я щиро дякую всім людям, які мене підтримали», – ексголова РДА Олег Коваль
Олег Коваль – відома особистість на Бущині. Він – інтелігентний, розумний, здатний самостійно приймати рішення, цілеспрямований, гідно реагує на критику й зауваження, досвідчений управлінець, що уміє вислухати людей. І саме ці характеристики допомогли йому стати головою Буської райдержадміністрації. Минув майже рік, Олег Коваль написав заяву на звільнення та залишив посаду голови РДА. Про підсумки роботи та обставини, що змусили прийняти доленосне рішення Олег Коваль ексклюзивно розповів нашому виданню у день останнього перебування на посаді:
– За рік роботи на посаді голови РДА вдалось дуже плідно попрацювати, було реалізовано чимало проектів та залучено чимало коштів із різних програм та бюджетів різних рівнів. Кошти продовжуються освоюватись. Вдалось на досить високий рівень підняти галузь освіти в районі: місцеві школи взяли участь у багатьох програмах – отримання шкільних автобусів, отримання обладнання для харчоблоку Буської ЗОШ №2, обладнання для Нової української школи, покращено матеріально-технічну базу всіх закладів освіти. Все йшло по державних програмах і за рахунок коштів співфінансування районного та місцевого бюджетів. Були здійснені заміни котлів на тверде паливо, встановлені модульні котельні, зараз завершується модернізація системи опалення і котельні в селі Яблунівка, зроблено чимало поточних ремонтів в закладах освіти. Відзначу, що також активною залишаються громади, батьки дітей, громадськість, які долучались до реалізації проектів. Сказати, що десь в якійсь галузі були недопрацьовано, не можу.
На останній сесії виділено кошти для закупівля житла сироті, постійна співпраця з учасниками АТО тощо. На жодну із якихось програм не було зменшення, всюди старались збільшити.
Маємо програму «Велике будівництво», яка торкнулась спортивної сфери, адже передбачає роботи на п’яти стадіонах області, один з них – у Буську. Це показує хорошу співпрацю з областю.
Важко «йшов» стадіон з штучним покриттям в селищі Олесько: два тендери відбулись, третій – затягувався, адже були скарги в Антимонопольний комітет, але все-таки вдалось довести цю справу до кінця, бо громада заслуговує на цей майданчик. За підтримки депутатів районної ради вдалось на останній сесії виділити кошти на основу облаштування майданчика, у 2021 році планується подати його на обласну програму, щоб постелити трав’яне покриття. Наша молодь заслуговує кращих умов для спортивного дозвілля.
Я задоволений роботою свого колективу, заступників Богдана Гринишина, Тараса Думи, керівників структурних підрозділу і всіх людей. Хороша плідна була співпраця з органами місцевого самоврядування та районною радою, разом з ними реалізували чимало проектів. Між нами було розуміння і плідна співпраця.
- Що, на Вашу думку, не вдалось завершити?
– Перше – це поводження з твердими побутовими відходами. Я б хотів, щоб зараз створені громади зуміли налагодити збір, вивіз та утилізацію твердих побутових відходів, бо це насправді велика проблема. Має бути централізований збір, вивіз, та утилізація сміття, так як це давно практикується за кордоном. Знайти відповідне підприємство важко. Можливо часу мені бракнуло. Але маю надію, що голови і новообрані депутати переймуться цим питанням.
І друге – це те, що ми не можемо впливати на розподіл коштів по дорогах. Всі дороги загального користуванні є на балансі і утриманні в Департаменту дорожнього господарства, а дороги державного значення – в Службі автомобільних доріг. І тільки комунальні – в місцевих радах. Але, нажаль, фінансового ресурсу в місцевих радах не вистачає для того, аби їх утримувати в належному стані. Було б дуже добре мати і контролювати якийсь фінансовий ресурс для утримання і ремонту доріг не через чиновників «згори». Цього року був непоганий виділений фінансовий ресурс на дороги Буського району. Ще досі тривають за 46 млн. грн. роботи на дорозі Красне-Золочів, ще 7 млн. грн. поділили на дороги загального користування і місцевого значення з обласного фонду. Окрім цього ремонтувалась дорога загального користування Рівне-Млинів-Берестечко-Буськ. Звичайно маємо проблемну дорогу Красне-Русилів, за яку багато разів телефонував керівнику Службі автомобільних доріг Олегу Березі. Було обіцяно, що дорога на наступний рік буде в пріоритеті. Вже тепер буду звертатись на громадських засадах, щоб дорога все ж стала проїзною.
- У вересні Ви зареєструвались кандидатом на посаду Буського міського голови, чи задоволені результатом виборів 25 жовтня 2020 року?
– Так, результатом задоволений. До обрання голови РДА всім було відомо, що я працював сільським головою Заводської сільської ради, якраз там і по навколишніх селах люди дали оцінку моїй роботі. З переможцем Ростиславом Сліпцем спілкувався, привітав його з перемогою, подякував за чесну виборчу кампанію, побажав успіху і поспівчував, бо розумію, який зараз тягар лягає на його плечі після об’єднаної громади. Щиро дякую всім, хто віддав свій голос за мене. Під час передвиборчої кампанії у нас народилась дружня, відповідальна, справжня команда. Для мене ця передвиборча кампанія, це була велика політична школа та досвід.
- Заяву за власним бажанням написали самостійно, чи був наказ «згори»?
– Заяву написав за власним бажанням, тому що вважаю, що з етичних міркувань це правильно, оскільки ведеться слідство. Я щиро дякую всім людям, громаді, яка мене підтримала, повірила в те, що це неможливо було зі мною відбутись. Скажу так, що була розіграна певна постановка, але я дякую людям за щиру підтримку. З того що було під час судового засідання, яке було рішення і які перестороги від слідчих органів – я все-таки вирішив що доцільніше буде написати заяву за власним бажанням. Заяву написав на ім’я Президента.
- Як триває перебіг судової справи?
– Наразі відбулось обрання запобіжного заходу. Було обрано цілодобове утримання під вартою, але була подана апеляція, яку Апеляційний суд розглянув та прийняв рішення про домашній арешт з 22 години до 6 ранку, терміном до 2 січня. Слідчі дії ведуться. Наразі викликів не було. Продовжую працювати як громадський активіст. Дивлюсь у майбутнє з оптимізмом. І впевнений, що в майбутніх радах Бущини буде злагода та порозуміння для розвитку громад.
- Щиро дякую за інтерв’ю, за Ваші відвертість, наполегливість і небайдужість. Хай оптимізм нас усіх не покидає. Спілкувався Роман Матвіюк
Довідка: Коваль Олег Васильович, народився 04 липня 1975 року в селі Заводське Буського району. У 1990 році закінчив Заводську неповну середню школу з відзнакою, у 1994 році – Львівський автодорожний технікум з відзнакою за спеціальністю «технік-механік», у 1999 році – Львівський національний університет імені Івана Франка за спеціальністю «інженер-економіст», у 2020 році – Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, ступінь вищої освіти «магістр», спеціальність «публічне управління та адміністрування».З 2004 року по 2010 рік займався підприємницькою діяльністю.З 2010 року по 2019 рік працював на посаді Заводського сільського голови.З 2019 року по листопада 2020 рік – голова Буської районної державної адміністрації.
Проживає в селі Заводське Буського району. Одружений, виховує сина та доньку.
Громадська робота:
З 2005 року по 2010 рік – Депутат Буської районної ради V демократичного скликання;
З 2005 року по по даний час представник сільської футбольної команди ФК “Стандарт” села Заводське;
З 2015 року по 2019 рік – голова Асоціації сільських та селищних рад Буського району.