Цьогоріч, у зв’язку з карантинними заходами, акція пам’яті була перенесена з суботи на п’ятницю. Проте це аж ніяк не завадило згадати жахливі події тих років, що навіки закарбувалися у пам’яті українців, що їх з покоління в покоління передавали не лише очевидці, а й учасники голодоморів, яким дивом вдалося вижити.
У Буську надбужанська громада зібралася біля пам’ятника Скорботи та будівлі колишньої катівні НКВС, щоб вшанувати пам’ять померлих від голоду українців.
На знак пам’яті за невинно загубленими душами наших земляків, які стали жертвами голодоморів, були покладені квіти від першого заступника голови РДА Богдана Гринишина, заступника голови РДА Тараса Думи, голови Буської районної ради Богдана Глови, заступника Буського міського голови Володимира Зеленюха, представників громадськості. Учасники запалили свічки в пам’ять про мільйони безневинних жертв комуністичного терору.
Скорботні заходи провели і у селищі Красне біля фігури Матері Божої у місцевому парку. На захід прийшли голова Буської районної ради Богдан Глова, Красненський селищний голова Роман Фурда, пластуни станиці Красне разом із станичною Людмилою Гураш, духовенство та небайдужі мешканці, аби у молитві пом’янути тих, хто пішов в небуття.
Учасники заходу поставили лампадки до підніжжя фігури Матері Божої.
Вже стільки часу минуло з тих пір, а багатостраждальний український народ і донині з жахом згадує той період. На щастя, нинішнє покоління знає про голодомор лише з історії та спогадів людей старшого віку, але навіть почуте і прочитане викликає страшний біль і страх. Близько 8 мільйонів невинних жертв, закатованих голодною смертю, покоїть українська земля. Вічна їм пам’ять! А нам, усім живим, вічна пересторога і настанова – жити і працювати так, щоб подібне ніколи не повторилося, щоб наші діти і онуки росли в щасливій і заможній державі.