В програмі розвитку освіти Львівщини заплановано проведення двох конкурсів для того, щоб покращити якість і зміст освіти
Один конкурс стосується робіт, що спрямовані на розвиток дистанційного і змішаного навчання. Інший – спрямований на те, щоб стимулювати педагогів, які мають інноваційні розробки для покращення змісту освіти.
Про це йшлося під час брифінгу у Львівській ОДА.
«Подібні конкурси допоможуть наповнити якісним змістом навчально-виховний процес. Міністр освіти нещодавно закликав педагогів наповнювати Всеукраїнську школу онлайн різними матеріалами. Власне такі конкурси стимулюватимуть розробляти якісні навчальні матеріали. Особливо це стосується дистанційного навчання. Переконаний, що це сприятиме позитивному рівню Львівщини і зростанню якості освіти», – наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
За словами члена Експертної ради при департаменті освіти Романа Пастушенка, зараз у міністерстві підбивають підсумки стосовно тих програм, які прийнято називати модельними навчальними програмами. Саме вони можуть послужити зразком для того, аби вчителі-предметники створювали власні навчальні програми.
«Ми відходимо від практики єдиної державної програми, за якою мали навчатись усі. Є альтернатива, значить є можливість обирати. Конкурс покликаний підтримати наших педагогів, які мають власне бачення того, як організувати навчання, адже сама навчальна програма є, по суті, стратегією навчання. Необов’язкового керуватись запропонованою кимось стратегією. Виходячи з власного досвіду, з потреб і можливостей, які має школа, з інтересів, які виявляють учні і батьки, можна сформувати власну програму. Ми хотіли підтримати тих наших педагогів і науково-педагогічних працівників, які готові розробляти власні авторські програми», – розповів Роман Пастушенко.
Передбачено, що програми-переможці можуть отримати підтримку департаменту для того, щоб вони були апробовані і подані на гриф Міністерства. Це дозволить використовувати авторські програми не тільки вчителям, які їх розробили, а й іншими педагогами в усіх школах України.
На ці два конкурси в Програмі розвитку освіти передбачили більше півмільйона гривень, їх, в тому числі, планують скерувати на преміювання переможців конкурсів.
«Буде створено дві конкурсні ради, щоб ознайомитись та оцінити усі подані роботи. Маємо намір до оцінки програм із дистанційного навчання залучити фахівців з-поза меж Львівської області, для того, аби якнайоб’єктивніше проаналізувати ці розробки. Запрошуємо брати участь у конкурсах вчителів, авторські колективи та педагогічних працівників, які працюють або мешкають на Львівщині», – резюмував Олег Паска.
Навчальні програми у межах проєкту «Інноваційні програми і дидактичне забезпечення для осучаснення освітнього процесу» прийматимуть до кінця серпня, аби на Міжнародний день вчителя обрати переможців.
Обласний конкурс в межах проєкту «Дидактичне забезпечення змішаного та дистанційного навчання» триватиме трохи довше: роботи прийматимуть до кінця жовтня, а переможців визначать наприкінці року.