Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути. Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта». Вона доступна в мережі Інтернет за посиланням.
На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали. Наразі, на платформі доступний новий онлайн серіал «Як громаді стати цифровою». Серіал призначений для публічних службовців, яким не байдужий розвиток ІТ у своїй громаді. Слухачі отримають покрокові інструкції та рекомендації, як побудувати присутність громади в мережі та налагодити робочі процеси онлайн.
Курс складається з 8 відео з вичерпною інформацією про аспекти цифровізації на рівні територіальної громади. У результаті проходження навчання учасники отримають сертифікат із зазначенням кредитів обсягом 0,2 ЄКТС.
Також Міністерство цифрової трансформації запустило на порталі «Дія.Цифрова освіта» оновлений національний тест на цифрову грамотність — Цифрограм 2.0.та 3 спеціалізовані тести для вчителів, держслужбовців та медиків.
У тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:
1. Основи комп’ютерної грамотності
2. Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними.
3. Створення цифрового контенту.
4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.
5. Безпека у цифровому середовищі.
6. Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.
У Міністерстві запрошують команди окремих громад:
- Поширити інформацію про продукти проєкту «Дія. Цифрова освіта», а саме Платформу Дія.Цифрова освіта та її освітні серіали, Цифрограми та Всеукраїнську Школу онлайн. Приклад: https://cutt.ly/Zn9N3U4
- запропонувати перелік заходів, які ви плануєте реалізувати до кінця 2021 року, щоб популяризувати цифрову освіту. Ваші пропозиції на основі цих документів https://cutt.ly/mnXZlaL надсилайте на пошту: homutska@thedigital.gov.ua та korenchuk@thedigital.gov.ua
Завдання за напрямом «Розвиток сільських територій»:
1. Провести повну комп’ютеризацію закладів загальної середньої освіти із залученням різних джерел фінансування, навчання педагогічних працівників цифрової грамотності.
2. Підвищити рівень цифрової грамотності населення сільських територій, зокрема шляхом реалізації проєкту Дія. Цифрова освіта.
3. Рекомендують також долучити ваше місто, село чи ОТГ до мережі хабів цифрової освіти: https://osvita.diia.gov.ua/hubs