Сьогодні, 5 жовтня, у Дрогобичі триває презентація попередніх досліджень та стратегічна сесія у межах проєкту «Створення комплексної програми ревіталізації Дрогобицької солеварні та прилеглої території».
Участь у ній взяв заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод та депутатка Львівської обласної ради, директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.
Метою проєкту, який підтримує Український Культурний Фонд, є інтегрувати всі попередні дослідження та напрацювання, об’єднати команди заради розвитку найстарішого у Східній Європі солевиварювального заводу, котрому понад 700 років.
«Дрогобицька солеварня – унікальна як промисловий та туристичний об’єкт. Тому Фонд держмайна до напрацювання остаточної концепції її розвитку оберігає це підприємство від знищення, яке могло б настати у разі бездумної приватизації. Однак ми всі розуміємо, що територія – дуже велика і в дуже закинутому стані. Розуміємо, що тут потрібні інвестори та активна мудра політика міста. Адже відразу при вході бракує автобусної стоянки, якісної інфраструктури. Це могло б зробити місто», – каже представник Фонду держмайна України Тарас Єлейко, який узяв участь у стратегічній сесії онлайн.
Подякував усім, хто допоміг вберегти підприємство від приватизації, і заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод. Він нагадав всю історію боротьби та призначення нового директора, яким став Олег Петренко.
«Йосип Сліпий казав: «Великого бажайте!». Якщо не думати про велике, такий великий об’єкт, яким є солеварня в Дрогобичі, врятувати справді складно. Саме тому від 2019 року ми переводимо її у максимально медійну площину. Саме завдяки підтримці журналістів, громадських активістів, народних депутатів та широкої громадськості нам вдалося вберегти солеварню. Вірю, що тільки якщо ми збережемо її образ, наростимо її медійність, аби, думаючи про Львівщину, люди згадували насамперед Дрогобицьку солеварню, аби сіль з Дрогобича ставала крафтовою і дорогою, щоб її везли як сувенір з України у різні куточки світу, – тільки тоді ми знайдемо великі інвестиції і перетворимо цей простір до невпізнання. Львівська обласна рада ніколи не стоятиме осторонь. Ми досі робили і далі зробимо все можливе, щоб зберегти виробництво і розвивати солеварню у всіх можливих напрямах», – наголосив Юрій Холод.
Розробка інтегрованої стратегії території, яку впродовж двох днів будуть напрацьовувати у Дрогобичі, має включати пам’яткоохоронні потреби та вимоги до об’єктів, які є на території заводу, потреби релігійної громади, адже поруч із солеварнею дві унікальні дерев’яні церкви, інтереси діючого підприємства «Дрогобицька солеварня» та дрогобицької громади, розвиток туристичного потенціалу.
Нагадаємо, 2019 року Дрогобицьку солеварню включили до списку об’єктів, які Фонд держмайна запропонував для приватизації. Маючи всі підстави вважати, що такий крок знищить унікальне виробництво з віковою історією, активісти та громадськість кинулися рятувати солеварню. Одним із очільників цього руху став на той час заступник голови Львівської ОДА, а тепер заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.