Якщо є складнощі з обігрівом промислових, торгових або житлових приміщень, то саме час купити електрообігрівач – такий варіант може виявитися найбільш зручним і економічним як з позиції витрат на монтаж, так і з урахуванням експлуатаційних витрат. Важливо тільки правильно і розсудливо поставитися до вибору обладнання.
Традиція і способи опалення
Традиційно найекономічнішою системою опалення вважається автономне водяне з газовим котлом. Іноді, коли немає шансів підключитися безпосередньо до газової магістралі, ставлять велику накопичувальну ємність – газгольдер. Але така конструкція годиться тільки для приватного будинку поза межею міської забудови.
Є конструкції котлів, що працюють на твердому або рідкому паливі – мазуті або солярці. Але такі системи, при всій своїй простоті, мають невисоку автономністю і вимагають постійного нагляду, що дуже незручно в більшості випадків. До ому ж, їх економічність залишає бажати кращого.
В якості альтернативи традиційним системам опалення все частіше використовують електричну. Вона хороша своєю незалежністю і простотою.
Найчастіше схема виглядає як електричний котел з водяним контуром або теплова завіса. Можливо поєднання двох способів. Але обидва цих вріанти мають на увазі наявність між прогрівається приміщенням і нагрівачем якогось посередника. Що знижує загальний ККД системи. Та й монтаж системи за витратами мало відрізняється від інших способів. Тому багато сучасних розробки воліють базуватися зовсім на іншому принципі транспортування тепла. Воно транслюється в приміщення відразу від нагрівача – безпосередньо.
Сучасні способи обігріву приміщень
Розробники згадали про старою схемою електрообігрівача. Той не використовує конвекцію, а гріє безпосередньо – тепловим випромінюванням. Переваги цього принципу прості: не потрібно гріти зайвий обсяг. Гріється тільки те, на що спрямований нагрівач. І тільки потім, від нагрітого предмета, нагрівається повітря. А не навпаки, як в традиційних конструкціях.
Плюс так само в тому, що такі нагрівачі можна використовувати як усередині приміщень, так і поза ними периметра.
Принцип такого нагріву відомий давно, але він не був економічним – просто конструктори задіяли тільки один – інфрачервоний – діапазон спектра. Але коли підключили ще середні і довгі хвилі, вся установка помітно додала в ефективності, а теплове випромінювання максимально наблизилося до сонячного по спектру і ефективності.
Харківський виробник Билюкс пропонує електроопалення будинку, здатне по ефективності і економічності конкурувати з кращими розробками світового рівня.