Гальмівна система автомобіля працює в досить напружених умовах. В результаті відсутність належного обслуговування агрегату може привести до дуже неприємних наслідків: заклинювання поршня, швидкого зносу напрямних, перегріву диска. Сьогодні ми розберемося, як діяти, якщо проблема все-таки сталася.
Кілька слів про будову гальмівного супорта. Основні елементи механізму: кронштейн, напрямні втулки, поршень і, власне, сам корпус супорту. Ці компоненти в ідеальних умовах, працюють злагоджено і не створюють труднощів. Важливич чинником тут є наявність необхідної мастила на всіх шарнірних деталях. Отже, напрямні втулки, по яких ковзає супорт, необхідно змастити синтетичним складом, стійким до температур і навантажень. На захисті цих елементів стоять гумові ущильнювачи – пильовики та манжети (які власне мі і назіваємо ремкомплект супорту).
Найчастіше проблеми з гальмівним механізмом виникають через відсутність мастила. При заміні колодок деякі механіки ігнорують технічні регламенти, а направляючи залишають недоторканими. В результаті при нагріванні корпусу агрегату втулки також нагріваються, розширюються і можуть викликати перекіс в роботі металевих елементів. Це проявляється, як правило, в виведенні автомобіля в сторону при гальмуванні, а також в нерівномірному зносі колодок. Але на початку того процесу є банальне ушкодження гумових ущільнювачів – пильовиків та манжетів поршнів або ковпачків направляючих супорту.
Незалежно від того, на якому етапі ви виявили проблему – важливо, щоб вона вимагала професійного втручання. І тут виникає питання – чи варто купувати і встановлювати ремкомплект гальмівного супорта або, так би мовити, пізно пити боржомі, і сам вузол слід замінити? Щоб відповісти на це питання, слід оцінити глибину дефекту. В принципі, в більшості випадків установка ремкомплекту допоможе вирішити питання, але є клінічні випадки і важче. Якщо гальмівний супорт не побачив ні ремонту, ні профілактики, а корозія вже «розгризла» механізм з усіх боків, то, ймовірно, пора замінити.
Також варто орієнтуватися на направляючі втулки штангенциркуля. Часто проблема локалізується тільки на цих елементах, і це дещо рятує ситуацію (тут мова йде про корозію на поверхні втулок або слідах нерівномірного зносу). Тут сам механізм ізольований і не несе дефектів. У такій ситуації досить замінити самі напрямні втулки, а також ремкомплект гальмівного супорта, в який також входять пильовики «пальців».