На базі комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний перинатальний центр» створили банк грудного молока. Участь у відкриття центру 19 грудня взяли перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник, голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, Генеральна консулка Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, президентка асоціації неонатологів України Тетяна Знаменська, представники колективу перинатального центру та медичної спільноти з різних областей України.
Директорка Львівського перинатального центру Марія Малачинська зазначила, що вартість проєкту близько 14 млн грн 10 млн грн виділено з обласного бюджету Львівщини. Консультативну допомогу при створенні банку грудного молока надавали партнери з Республіки Польща, зокрема колектив фундації «Банк жіночого молока» під керівництвом Александри Веселовської. У сусідній країні функціонують кілька десятків банків грудного молока і ця тенденція зростає. Медики наголошують, що материнське молоко краще засвоюється немовлятами, аніж спеціальні суміші. Також грудне молоко знижує ризик багатьох захворювань, береже дитину від інфекцій та особливо важливе при виходжуванні недоношених немовлят.
Євгеній Гірник привітав колектив Львівського обласного перинатального центру з відкриттям сучасного підрозділу. Він наголосив, що навіть в умовах війни, медики Львівщини одними із перших використовують сучасні підходи та впроваджують нові технології. Такий банк сприятиме наданню якісних медичних послуг малюкам та позитивно впливатиме на здоров’я нових поколінь українців. А досвід медиків Львівщини тепер поширюватиметься в інші області нашої держави.
«Банк грудного молока потрібен жінкам і їхнім дітям. Зібране від жінок донорів молоко, спочатку проходить дослідження, пастеризується, а після цього поступатиме для годування немовлят. Метод пастеризації гарантує мікробіологічну безпеку молока та збереження його поживності. Після пастеризації молоко зберігається в спеціальних холодильниках під постійним контролем якості», – розповіла Марія Малачинська та подякувала усім, хто долучився до розбудови якісного перинатального світу на Львівщині.
«Грудне молоко – найбезпечніша їжа для малюка тому створення банку – найкраща інвестиція у здоров’я малечі. Ситуація у нашій країні складна через війну, то ж у породіль, зокрема внаслідок стресу не завжди є молоко. Водночас чимало жінок охоче діляться залишками грудного молока, щоб ним годувати інших діток, – пояснила консультантка з грудного вигодовування Анжела Фарат.
«Це вже третій створений в Україні банк молока, я сподіваюся що їх відкриватимуть надалі у всіх містах. Адже порятунок передчасно народжених дітей, боротьба за здоров’я і життя дітей – це перспектива нації, а також наша колективна відповідальність за майбутнє», – наголосила президентка асоціації неонатологів України Тетяна Знаменська.