У перші дні березня цього року в області актуальними залишалися 4020 вільних робочих місць і вакантних посад. Про це повідомили у Львівському обласному центрі зайнятості.
«Як і на початку лютого, найбільше пропозицій працевлаштування – 65% – для робітників, 27% – для службовців, і тільки 8% – для тих, хто не має
професії та спеціальної підготовки. Четвертина всіх вакансій зосереджена на підприємствах переробної промисловості, де середня заробітна плата –
11337 грн», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
За його словами, на другому місці за кількістю вакансій (13,6%) опинилися заклади оптової та роздрібної торгівлі, а також ремонту автотранспортних засобів. Працедавці цієї галузі готові в середньому платити потенційним працівникам 9190 грн. Замикають трійку лідерів тих, у кого найбільша кадрова потреба, транспортні підприємства, складське господарство, а також установи, що ведуть поштову та кур’єрську діяльність. Їхні вакансії склали 11,1%, а пропонований середній заробіток – 10314 грн.
Найвищу середню винагороду за працю – 14650 грн – в області задекларували фірми і компанії, що відносяться до сільського, лісового та рибного господарства. На 1177 грн менше, тобто 13473 грн, пропонували в майбутнім співробітникам підприємства, що займаються водопостачанням, каналізацією та поводженням з відходами. Третю сходинку за величиною середньої зарплати посіли компанії галузі постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де рівень оплати праці – 12512 грн.
Середній розмір пропонованого заробітку у вакансіях, що були неукомплектованими станом на 1 березня, становив 10493 грн, що в 1,6 рази більше за встановлений законодавством мінімум (6700 грн).