Трудові відносини змінилися з початку повномасштабної війни з рф. Законодавство про працю було переглянуте та ключові питання щодо трудових правовідносин були реформовані Верховною Радою України. Було внесено зміни до Кодексу законів про працю України та були прийняті нові закони, серед яких важливі місця займають “Закон України про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” та “Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин”
Які документи потрібно підписати при прийманні на роботу?
Роботодавці можуть укладати два типи договорів при оформленні працівника на роботу: трудовий та цивільноправовий. Який обрати, залежить від форми відносин, наприклад, якщо це співпраця з підрядником або іншим підприємством, необхідно укласти цивільноправову угоду. Якщо відносини ґрунтуються на відносинах працівник – роботодавець, у такому випадку украдається трудовий договір фірмою.
Особа вважається працівником, за таких умов:
- Була призначена на посаду з визначеними обов’язками;
- Має режим роботи та робочий час;
- Отримує від вас щотижневу або місячну заробітну плату (або має погодинну ставку);
- Особа отримує матеріали для виконання роботи;
- Ви контролюєте виконання роботи та присутність на робочому місці.
Отже, якщо особа відповідає усім вищезазначеним критеріям, то при прийманні на роботу їй потрібно буде підписати трудовий договір з роботодавцем. У цьому договорі будуть визначені взаємні права та обов’язки сторін, умови оплати праці, режим роботи, тривалість відпустки, правила поведінки на робочому місці та інші важливі аспекти трудових відносин. При укладенні договору слід дотримуватися вимог чинного законодавства та звернути увагу на всі нюанси, щоб уникнути можливих конфліктів у майбутньому.
Види та особливості трудового договору
Трудовий договір для підприємства містить умови для двох сторін, як працівника, так і роботодавця. Кожен із яких має дотримуватися поставлених обов’язків. Після підписання, працівник зобов’язується виконувати роботу, яка є визначена угодою. Зі свого боку, роботодавець зобов’язується виплачувати заробітну плату та забезпечувати належні умови праці, які передбачаються законодавством про працю.
Існують такі види договорів:
- безстроковий;
- укладений на визначений строк;
- укладений на час виконання певної роботи;
- контракт;
- укладений з нефіксованим робочим часом;
Особливості договору матеріальної відповідальності
Договори матеріальної відповідальності фірми – даний документ є угодою між роботодавцем та працівником, який обіймає посаду або виконує роботу, пов’язану зі зберіганням, обробкою, перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих йому цінностей. Мета передачі цих цінностей полягає в збереженні матеріальних цінностей закладу.
Наприклад, роботодавець має надавати належні умови для роботи та забезпечувати необхідним обладнанням, якщо це передбачено угодою. Працівник, також, зі свого боку, має дотримуватися всіх умов та дбати про стан наданого майна, робити все, щоб запобігти шкоди.
Кодексом законів про працю України (далі — КЗпП) визначаються підстави та умови за договором матеріальної відповідальності підприємства та працівника, які несе кожна сторона.
До якого адвоката варто звернутись?
Регулювання трудових відносин є досить складною процедурою, оскільки за невиконання всіх умов підприємство може отримати штрафи на великі суми. Тому важливо, щоб був юридичний супровід адвоката, такого як Василь Михалюк, ( https://advokatvm.com/poslugy/yurydychna-dop-trudovi-spory/ ) який зможе вчасно виявити проблему та швидко відреагувати та знайти шляхи вирішення для фірми.