Пластуни Львівщини цими днями розпочинають сезон таборів. Загалом протягом літа на території Львівської області відбудеться 73 табори. У них візьмуть участь діти від 2 до 18 років. Проведення частини з них фінансово підтримує Львівський обласний пластовий центр.
Хоча війна і створила неймовірні виклики для комендантів, учасників та батьків дітей, табори все ж відбуваються. Цьогоріч Львівщина – один з регіонів, де буде найбільше таборів. Нам важливо зустрітися і бути разом, а також пам‘ятати про всіх тих, хто будував і слідував великим ідеям Пласту, – зазначає голова Львівського обласного пластового центру Ольга Приходько.
Як пояснюють в обласному пластовому центрі, кожен пластун/пластунка впродовж року проходить своєрідне навчання, згідно чіткого переліку знань, умінь та навичок, які має здобути за відведений час. Лише здобувши ці пластові компетентності впродовж року, дитина може потрапити на табір. Так працює система самомотивації і самовиховання учасників. Пластові табори бувають умовно стаціонарні (знаходяться на одному місці, звідки відбуваються радіальні туристичні виходи, куди ж без них) та мандрівні.
На кожному таборі є певна легенда. Вона щороку змінюється, що робить кожен з них неповторним і оригінальним, дає можливість проявити свій креатив організаторам і учасникам. Наприклад пластунка зі Стрия Анна Андріїв, згадує “ми носили кімоно, парасольки, весь табір їли паличками, провели вечірку в азіатських образах і навіть вивчили кілька слів китайською. І після табору побачили, що дітям це було дуже на часі. Вони змогли відсторонитися від воєнних реалій і набратися нових сил”.
Цьогоріч 22-30 червня поблизу Стрия відбудеться пластовий табір для дітей віком 11-14 років, а також для дорослих 18+. Легенда табору – мексиканське ранчо, де учасники вивчатимуть традиції Мексики, спробують справжню традиційну їжу, вивчатимуть традиційні для пластового табору першу медичну допомогу, сигналізацію, картографію, природознавство, астрономію, а також вчитимуться в’язати вузли, куховарити, виготовляти все необхідне з природних матеріалів, демонструвати вміння давати собі ради у природі й працювати у командах. Як зазначає організаторка табору Юлія Кравченко, таборувальники повністю поринуть в легенду і стануть справжніми ковбоями, які будуватимуть своє ранчо та досліджуватимуть мексиканську культуру.
Згодом, 3-15 липня, у Стрийському районі, відбудеться табір “Тінь Лісу”, де зберуться пластуни з Львівської, Київської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Тут легенда табору відбувається за мотивами твору “Лісова пісня” Лесі Українки, тому на 12 днів учасники поринуть в українську міфологію, зустрінуться з Мавкою, Чугайстром, духами лісу та води. У легенду добре впишуться як звичні пластові заняття, так і, наприклад, майстер-клас із гончарства, ходіння на сапах та байдарках, скелелазіння.
“Особлива магія пластування захована у таборовій спільноті та командній роботі, у моменті, коли розумієш, що зміг те, що ніколи б в житті не спробував вдома. У першу чергу – це вихід із зони комфорту, коли починаєш цінувати те, що зазвичай є буденним. Розумієш і насолоджуєшся простими речима. Ти їси печенько, яке у магазині ніколи б не купив і від нього отримуєш задоволення” – додає Ольга Приходько, голова Львівського обласного Пластового центру.
Діти не просто вчаться виживанню – на таборах вони здобувають друзів на все життя. Так пласт стає для дітей чимось більшим, ніж просто організацією.