Днями у редакцію завітав краєзнавець Михайло Зозуля, який приніс кілька світлин, деякі з них датовані 1943 роком. На одній – учні школи з директором Андрієм Назарем та бургомістром Теодором-Юрієм Ваньом, на іншій – один з передвоєнних випусків жіночої школи з директором Ядвігою Токажевською та о.Євгеном Дигдалою чи діти, які займаються руханкою в садочку біля будинку.
Власне, про о.Євгена і розповів надбужанський краєзнавець. Отець Дигдала служив вікарієм у храмах св.Миколая та св.Параскеви разом зі священиком о.Калиневичем, який жив у будинку біля школи. А о.Євген мешкав у будинку далі на Шкільній, де сьогодні відкрито дитячий будинок сімейного типу.
Як дізнався Михайло Зозуля з розповідей старожилів, будинок був великий, то в одній половині мешкав вікарій, а в іншій розміщувалась захоронка – так колись називали дитячий садок, де з дітьми займались монахині. Ще одна захоронка була на Волянах, там з дітьми були монахині-йосафатки.
Вікарій Євген Дигдала викладав у школі релігію. Оскільки був українським священиком, то був національно свідомим. Про нього негативно відзивались поляки, які називали о.Євгена Дигдала "духовним лідером та інформатором бандерівців у Буську", бо він згуртовував навколо себе молодих українців.
Лариса ГАРАСИМІВ