У кожному районі Львівщини планують виїзні зустрічі з відповідальними за освіту, соціальний захист, охорону здоров’я, представниками громад.
У п’ятницю, 6 вересня, відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення під головуванням керівниці Координаційного центру при Львівській ОВА Галини Бордун.
Під час засідання обговорили такі питання:
- Проживання в прихистках та МТП;
- Евакуація ВПО;
- Потреба в психосоціальному супроводі в ТГ Львівщини.
«За результатами опитування людей старшого віку на Львівському залізничному вокзалі волонтерами Медико-психологічної волонтерської спільноти за підтримки партнерів Helpage та через послуги, які ми надаємо у Координаційних центрах підтримки цивільного населення при ЛОВА для вразливих категорій, ми бачимо як зростають різні запити на соціальний, психологічний супровід і медичний супровід», – зазначила Галина Бордун.
За її словами окреслили подальші дії:
- Координація на регіональному рівні. Успішне вирішення проблеми потребує активної координації між департаментами Львівської ОВА, територіальними громадами, громадськими організаціями та іншими надавачами психосоціальних послуг. Адже спільні зустрічі на районному рівні є важливим кроком для аналізу місцевих проблем і спільної розробки плану дій.
- Візити до громад. Заплановані виїзди в громади кожного району для обговорення проблематики та потреб на місцях можуть допомогти у визначенні «білих плям» – місцевостей, де немає партнерських організацій або ГО, і відповідно, відсутні доступні послуги. Це дозволить розробити стратегії для залучення необхідних ресурсів та партнерів.
- Забезпечення своєчасної допомоги. Однією з основних цілей цих виїздів є покращення координації і розширення мережі послуг, щоб більше людей мали доступ до підтримки, що значно полегшить вирішення їхніх проблем.
Ця ініціатива є важливою, оскільки забезпечення якісної та своєчасної підтримки людям у різних громадах сприяє зниженню соціальної напруги та покращенню загального добробуту населення.
Планують виїзди в межах кожного з семи районів за інформаційної підтримки кластеру Захисту «Львівський хаб» спільно з членами робочої групи, представниками департаментів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту Львівської ОВА.
Такі ж зустрічі планують і з представниками ТГ, які відповідають за освіту, соціальний захист, охорону здоров’я, представниками ГО, БФ, міжнародних організацій та інших надавачів психосоціальних послуг для вразливих категорій: ветеранів, родин військовослужбовців, ВПО, людей з інвалідністю.
Перший виїзд планують 18 вересня у Стрийський район. Прохання реєструватися за покликанням.
Членам Координаційного центру представили результати опитування людей старшого віку та людей з інвалідністю, проведеного представниками «Медико-психологічної допомоги» за підтримки HelpAge International. За результатами чотирьох місяців (травень-серпень 2024) та 1647 опитаних респондентів, основні запити – медичний та психосоціальний супровід, гуманітарна допомога та проживання.
Нагадаємо, що з початку року приїхало більше 6000 евакуйованих. Систему поселення координує Волонтерська спільнота «Медико-психологічна допомога» на Львівському залізничному вокзалі від ГО «Птаха України».
Одним з важливих акцентів, який обговорили на засіданні – пошук довготривалих рішень для вразливих категорій і стратегія Львівщини в рамках Комплексної програми охорони психічного здоровʼя.
«Вкотре звертаємось до партнерів і громад, бо це категорія людей, яка тут залишається і буде потребувати не лише проживання, а й підтримку та супровід відповідних фахівців.
Якщо ви є представником організації, яка надає допомогу, заповнюйте анкету партнерства», – наголосила Галина Бордун.
Нагадаємо, з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького офіси координаційного центру працюють у кожному районі Львівщини, керівник – Галина Бордун.
Анкета для отримання допомоги в Координаційному центрі при Львівській ОВА.
Більше інформації на карті Координаційних центрів.
Усі посилання Координаційного центру при Львівській ОВА.
1684 – цілодобова гаряча лінія для Львівщини.
032 2596031 – гаряча лінія для абонентів, які перебувають в інших областях України.
0 (68) 003 40 14 – гаряча лінія «Медико-психологічної допомоги».
Електронна адреса: medpsysocial.aid@gmail.com.