Минуло вже близько двох століть з моменту винаходу Велобайку. Але в першому запатентованому транспортному засобі, який є прабатьком сучасних веліків, ви не впізнали б велосипед. Швидше, це було щось схоже на дитячі : дерев’яна конструкція – рама і два колеса, і той же принцип руху – відштовхуватися ногами. Час минав, конструкція удосконалилася під різні потреби – і байки здобули свій нинішній вигляд. Але з’явилися і помітні відмінності, в залежності від сфер застосування.
Міські
Ці велосипеди прості і зручні, а їх конструкція забезпечує комфортне пересування. Кермо у міських байків високе, сідло – велике і м’яке, і знаходиться рівнем нижче керма, що забезпечує пряму посадку велосипедиста. Часто ці велосипеди комплектуються підніжкою, багажником, крилами. У таких велобайків опущена або відсутня верхня труба рами, що покликане забезпечити зручність посадки і пересування. У міських велосипедів менше передач, ніж у спортивних, або зовсім одна передача. При конструюванні таких байків часто користуються принципом: чим простіше конструкція – тим вона надійніше. Часто міські велосипеди замінюють міні-автомобілями. Одним з таких є Fiat 500 – зручний, компактний автомобіль, який здатен пересуватися у жвавому міському циклі. Придбати дане авто ви маєте можливість у автодилера Italmotors. На сторінці сайту https://www.ldorado.com.ua ви прочитаєте більш детальну інформацію як про саму модель автомобіля, так і детальну пропозицію автодилера.
Гірські
Їх ще називають MTB (mountain bike). У таких Велобайках використовують товсті покришки з протектором, амортизацію і міцну раму. Вони призначені для їзди по бездоріжжю, хоча ніхто не забороняє кататися і по асфальту. Зазвичай мають амортизаційну вилку на передньому колесі (хардтейл), а для деяких більш екстремальних спортивних дисциплін використовується і амортизація на заднє колесо.
Дуже популярний вид байків завдяки своїй універсальності. Та й зовні вони виглядають досить привабливо, хоча це справа смаку, адже шосейні байки так само мають свій шарм.
Шосейні
Такі велосипеди призначені для швидкої їзди по якісному і рівному покриттю. Особливістю є кермо спеціальної форми – т.зв. «Баранячі роги», для того щоб можна було змінити хват і поліпшити аеродинаміку. Посадка велосипедиста теж служить для поліпшення цього фактора. На цих Велобайк не використовують амортизацію через більшої ваги такої конструкції і розгойдування на амортизаторах, яка поглинає частину зусиль велосипедиста, спрямованих на прискорення. Передачі шосейних велосипедів мають великі передавальні коефіцієнти для підтримки великій швидкості.
Складні
Ще їх називають велосипеди зі збірною рамою. Найчастіше їх роблять компактними – на маленьких колесах, адже складаються ці Велобайк для того, щоб займати менше простору. Це полегшує пошук місця для зберігання або транспортування такого байка. Складні велосипеди можуть бути і гірськими і міськими, а варіанти конструкції обмежені лише фантазією розробників моделі.
BMX
Ці велосипеди були придумані щоб тренувати дітей для мотокросу. Але з часом BMX став окремим видом спорту. Особливість BMX байків є маленькі 20-дюймові колеса, відсутність підвіски і єдина передача. З відмінностей конструкції можна відзначити кроссбар – перекладину на кермі, для більшої міцності, і пеги – трубки з металу або пластику, які встановлюються на вісь. Також Велобайк такого типу мають міцну конструкцію і раму для виконання трюків.
Фетбайки
Велосипеди на товстих покришках з більш низьким тиском в камерах, ніж у стандартних байків. Призначені вони для їзди по снігу, піску та інших пухким поверхонь. В цілому, фетбайки – це гірські великі з деякими змінами в конструкції. З’явилися такі велосипеди порівняно недавно, але завдяки своїм особливостям набули поширення.
Також велосипеди діляться на чоловічі і жіночі, дитячі, підліткові, і байки для дорослих. Є багато підвидів, таких як гібридні Велобайки, кросскантрі, круїзери і т.д. І в майбутньому різновидів ставатиме ще більше!