Головна АТО На Львівщині розпочалася заключна конференція з планування міжнародних навчань Rapid Trident –...

На Львівщині розпочалася заключна конференція з планування міжнародних навчань Rapid Trident – 2020

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (МЦМБ) Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у понеділок, 10 серпня, розпочалася заключна конференція з планування українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ Rapid Trident – 2020 («Швидкий Тризуб – 2020»).

Участь в її роботі беруть не лише військовослужбовці ЗСУ і країн-учасниць навчання, а й представники інших силових відомств за координації Антитерористичного центру при СБУ, зокрема Національної гвардії України, Держаної прикордонної служби України, Національної поліції, Управління державної охорони, а також Товариства Червоного Хреста.

Одним із головним питань під час проведення фінального етапу планування навчання є епідеміологічна ситуація в Україні, правила дотримання карантинних вимог його учасниками, недопущення розповсюдження COVID-19 як під час переміщення військових різних країн до військового полігону, так і під час безпосереднього проведення командно-штабної та польової фаз.

Участь у роботі конференції беруть представники збройних сил Королівства Данії, Литви, ФРН і Польщі. Представники інших країн, насамперед США, зважаючи на карантин, долучаються до процесу планування за допомогою відеоконференцзв`язку та інших технологічних засобів дистанційної комунікації. Основна відповідальність за проведення навчання лягає на оперативне командування «Південь» та Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Наразі планується, що участь у маневрах візьмуть близько 2500 осіб з понад 10 країн світу. Найбільші контингенти, як і зазвичай, від України та США. Найчисленнішим підрозділом від ЗСУ буде одна з механізованих бригад оперативного командування «Південь».

Під час навчання з відпрацюванням різних завдань – оборони, наступу, стабілізаційних дій – представники різних силових структур відпрацюють дії з проведення протидиверсійної та антитерористичної операцій.

Українсько-американське командно-штабне навчання із залученням військ Rapid Trident – 2020 заплановано на другу половину вересня в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ.