Головна АТО На Стрийщині чотирьом родинам загиблих за Україну військових вручили державні нагороди

На Стрийщині чотирьом родинам загиблих за Україну військових вручили державні нагороди

За Указом Президента України Героїв удостоїли орденами Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Чотирьох захисників України зі Стрийщини удостоїли державними нагородами посмертно. Їх відзначили за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені під час оборони територіальної цілісності, вірність військовій присязі.

Відповідно до Указів Президента України, орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно) нагородили Владислава Паленичку – лейтенанта, командира другої аеромобільної роти четвертого аеромобільного батальйону в.ч. А4350.

Орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) нагороджені:

  • Микола Озеров – підполковник, командир роти вогневої підтримки, легендарний кіборг;
  • Владислав Стасів – навідник гранатометного відділення взводу вогневої підтримки;
  • Михайло Яремчак – молодший сержант, командир механізованого відділення.

Державні нагороди рідним військовослужбовців вручив голова Стрийської РВА Богдан Янко.

«Для мене це велика честь і водночас важка місія. Немає таких слів, які б могли вгамувати біль рідних. Ми всі перед вами в неоплатному боргу. Низько схиляюсь перед вами батьки. Засвідчую свою повагу та шану за те, що виховали справжніх синів України. Висловлюю щирі слова подяки за синівський подвиг і велику батьківську жертву. Розумію, що жодні слова й нагороди не повернуть рідним близьких людей, але наш обов’язок – берегти пам’ять про них. Подвиг ваших синів, чоловіків та батьків будемо пам’ятати вічно, бо вони – Герої нашого часу!  Впевнений, що завдяки таким хлопцям – сміливим, відважним та нескореним – наша Україна була, є та буде! Героям Слава!» – зазначив під час вручення очільник району», – Богдан Янко.

Довідкова інформація:

Владислав Паленичка родом зі Стрия. Хлопець не дожив до свого 24-річчя 5 днів. Він загинув поблизу населеного пункту Білогірка на Херсонщині під час танкового та артилерійського обстрілу.

Миколі Озерову було 44 роки. Народився він на Херсонщині, пройшов службу від курсанта до командира. З 2004 року проживав у Стрию на Львівщині. З 2014 року Микола Озеров брав участь в АТО, був одним із кіборгів, які захищали Донецький аеропорт.

Владислав Стасів загинув від ворожої кулі на Донеччині воїн. Йому було лише 22 роки. У 2017 році Владислав закінчив Стрийську школу №3, вступив у Івано-Франківський НТУ нафти і газу. У сім’ї боєць був третім наймолодшим сином у батьків, мріяв створити свою сім’ю. Герой добровольцем пішов захищати Україну у перші дні війни, не маючи жодного військового досвіду.

Михайло Яремчак родом із села Станків Моршинської громади. Воїн до останнього боронив Україну на Луганщині. Загинуввнаслідок бойового зіткнення та масованого артилерійського обстрілу з боку росіян поблизу населеного пункту Попасна.