Головна АТО Оборонця Донецького аеропорту Дмитра Ґудзика посмертно відзначили орденом «За мужність» ІІІ ступеня

Оборонця Донецького аеропорту Дмитра Ґудзика посмертно відзначили орденом «За мужність» ІІІ ступеня

20 січня в Україні відзначають річницю оборони Донецького аеропорту. В цей день окупанти підірвали колони, які тримали перекриття аеропорту і вже наступного дня сили АТО почали вихід з ДАП через руйнування об’єкта. За 8 місяців оборони у Донецькому аеропорту загинуло 97 оборонців. Ще трьох військовослужбовців досі вважають зниклими безвісти.

У Будинку воїна у Львові відбулася низка заходів, присвячених 7-ій річниці оборони Донецького аеропорту та 104-ій річниці бою під Крутами.

Зокрема, керівник тероборони Львівщини, підполковний Валерій Курко  вручив державну нагороду, орден «За мужність» ІІІ ступеня, дружині оборонця аеропорту Дмитра Ґудзика Наталії, яким військового, згідно з Указом Президента, відзначили посмертно.

Окрім того, учасникам заходу представили фільм «Історія Героя. Дмитро Ґудзик», в якому рідні та друзі військового діляться спогадами про нього, а також розповідається про бій за аеропорт. Військовий служив водієм-механіком плавучого бронетранспортера БТ-ЛБ (багатоцільовий транспортер, легкий броньований), яким перевозив бійців і вантажі. 19 січня 2015 року Дмитро Ґудзик мав доставити зенітну установку під старий термінал аеропорту. Проте, під час перевезення установки, ворожий снаряд влучив у боєкомплект, яким пересувалися українські військові. Почалась пожежа, під час якої у машині разом з Дмитром загинули ще четверо бійців.

Участь у заходах взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.

«Сила і міць не обов’язково обирають для себе чоловічий облік. Точно так само сила і міць можуть знайти себе і в жінці, і саме їх поєднує в собі дружина Дмитра Гудзика. Захоплююся Вашою мужністю», – зазначив Віталій Загайний.

25-річний Дмитро був одним з останніх, хто загинув у боях за ДАП. Лише через шість років після його загибелі, у 2021 році,  рідні змогли поховати останки військового – тривалий час зайняв процес ідентифікації тіла. Був родом з Червоноградщини.

Довідково:

Однією з найзапекліших битв у війні на сході України є бої за Донецький аеропорт, які тривали з травня 2014-го до 20 січня 2015 року. Понад 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійських бойовиків. Детальніше за посиланням.

Оборонців Донецького аеропорту називають кіборгами. Вперше це слово стосовно українських військових, які обороняли аеропорт, у вересні 2014 року вжив невідомий проросійський бойовик. Тоді він намагався пояснити, чому передові загони російсько-терористичних військ у всеозброєнні не можуть взяти Донецький аеропорт, який захищає кілька десятків українських військових зі стрілецькою зброєю.

Оборонця Донецького аеропорту Дмитра Ґудзика посмертно відзначили орденом «За мужність» ІІІ ступеня

Оборонця Донецького аеропорту Дмитра Ґудзика посмертно відзначили орденом «За мужність» ІІІ ступеня

Оборонця Донецького аеропорту Дмитра Ґудзика посмертно відзначили орденом «За мужність» ІІІ ступеня