Головна Цікаво 3 помилки, які заважають українцям знайти роботу в Польщі

3 помилки, які заважають українцям знайти роботу в Польщі

З появою з безвізу з Європою велика кількість українців хочуть знайти собі роботу за кордоном. Це дозволяє швидко вирішити свої фінансові проблеми та покращити життя. Більшість заробітчан цікавить робота в Польщі тому, як вона найближче до України та може запропонувати цікаві умови праці.

Знайти роботу в Польщі можна через знайомих та родичів, інтернет-сайти та агентства по працевлаштуванню. Далеко не у кожного українця, який хоче заробляти за кордоном це виходить. Подивимося, які помилки допускають люди при в пошуках цікавих вакансій.

Оплата за інформацію

Багатьом хочеться знайти роботу в Польщі якомога швидше. Це не дивно тому, що один-два тижні пошуку відразу скажуться на розмірі бюджету, який виділявся на поїздку. Коли все йде не так, як планувалося, людина хватається за будь-яку можливість знайти роботу.

Деяка категорія шахраїв заробляють на тому, що українці бояться залишитися без роботи за кордоном, та пропонують заплатити за вакансію. Часто після такої оплати посередник зникає, а людина залишається без грошей та без можливості працевлаштування.

Працювати до того як буде підписаний договір

Деякі роботодавці працюють по хитрим схемах тому, що їм також далеко не завжди вигідно платити податки за робітників. Поляки добре знають свої права, а з іноземцями ситуація зовсім інша.

Коли ви приходите на роботу, а вам пропонують випробувальний період, наполягайте на підписанні договору навіть на цей короткий час. Хай він буде всього на місяць, але там буде вказана ваша зарплата, часи праці та інші нюанси. Маючи на руках договір, людина зможе себе захистити в ситуаціях, коли їй хочеться платити менше або зовсім залишити без грошей. Не слід працювати на місцях де з підписанням договору постійно затягують.

Наполягайте на тому, щоб екземпляр договору з правильно заповненими даними видали вам на руки. Коли немає договору, ви не зможете себе нічим захистити і опираєтесь тільки на чесне слово роботодавця.

Нелегальна праця

Це одна із найчастіших помилок українців для яких важлива робота в Польщі. Люди рідко хочуть працювати офіційно через необхідність сплачувати податки. Робітники вважають, що раз приїхали по робочій візі то можуть трохи попрацювати на чорному ринку.

Це велика помилка тому, що працівник позбавляє себе цілого ряду привілеїв. Працюючи нелегально ви не отримаєте:

1. Медичну страховку.

2. Карту мультиспорт яку пропонують деякі компанії.

3. Право отримати кредит на вигідних умовах.

4. Жінки втрачають право безкоштовно народити дитину і отримувати допомогу на дитину.

5. Жінки і чоловіки втрачають право отримати польську пенсію навіть якщо платили податки своєчасно.

6. Коли ви працюєте нелегально вам нікуди поскаржитися якщо ваші права були знехтувані.

Як знайти роботу в Польщі?

Щоб нічого цього не сталося, краще шукати вакансію через кадрові агентства. Компанії не торгують інформацією, а допомагають іноземцям знайти роботу в Польщі та заробляти свої гроші.

За свої послуги вони беруть фіксовану суму або ви платите відсоток заробітної плати. Співробітництво з професіоналами – гарантія того, що ви не потрапити в халепу за кордоном та зможете заробити бажану суму.