Головна Цікаво 5 вправ, які можна робити після 50 років

5 вправ, які можна робити після 50 років

Спорт і фізкультура — дуже корисні для здоров’я. Але після 50 років від деяких вправ жінкам краще відмовитися, щоб не пошкодити кістки і суглоби, які стають особливо вразливими в цей час.

 

Після 50 років регулярні заняття спортом і фізкультурою стають особливо важливими. По‑перше, вони допомагають регулювати відсоток жирової тканини в організмі і тим самим підтримувати здоровий гормональний баланс (а також трохи відсунути настання менопаузи). По‑друге, в цей час особливо вразливим стає наше серце, а регулярні спортивні вправи допомагають його підтримати. Нарешті, силові і кардіотренування допомагають «розігнати» обмін речовин, який до цього віку зазвичай сповільнюється, а також відновити відсоток м’язової маси — адже після 40 років ми втрачаємо на м’язи і накопичуємо жир особливо швидко. Але, вибираючи фізичну активність, варто пам ” ятати про зростаючої уразливості деяких частин нашого тіла і, можливо, відмовитися від деяких звичних видів спорту. Розповідаємо, які види активності можуть бути небезпечні для тих, кому нещодавно виповнилося 50 років.

Бікрам або гаряча йога

Висока температура і вологість можуть призвести до розвитку запаморочення або навіть втрати свідомості в будь-якому віці, особливо якщо не стежити за балансом рідини. Але чим старше ми стаємо, тим небезпечніше такого роду навантаження для наших судин. Деякі фахівці навіть вважають, що вони можуть збільшити ризик розвитку інсульту.

Інтенсивна інтервальне тренування

Інтервальні високоінтенсивні тренування рекомендовані людям з підвищеним рівнем цукру в крові, для тих, хто хоче швидко привести себе в форму і зменшити обсяг вісцерального жиру, але якщо вам 50 років і більше, від них краще відмовитися. Занадто інтенсивне навантаження може виявитися надмірними для організму і замість користі принести шкоду здоров’ю.

Віджимання

Класичні віджимання від підлоги — відмінний вид фізичного навантаження, але від них варто відмовитися тім, у кого раніше були травми шиї та плечей. Замість цього лікарі рекомендують віджимання від стінки, вертикальні: це досить інтенсивне фізичне навантаження, але набагато більш безпечно для кісток та суглобів, яким в цей час доводиться непросто.

Присідання

Ще один вид фізичної активності, з яким варто бути особливо обережним після 50 років: навіть присідання з власною вагою можуть бути небезпечні для колінних суглобів. Спробуйте махи ногами і напівприсяди — вони не менш ефективні, але куди більш безпечні.

Планка

Дуже популярний вправо, яке тим не менш може бути небезпечно для тих, у кого немає достатня сильного м’яка м’язового корсета. Справа в тому, що поперековий відділ хребта зазнає досить сильне напруження, коли ми стоїмо в планці, і якщо у вас коли-небудь був остеохондроз у цій частині, вправи може викликати загострення захворювання. Лікарі та тренери рекомендують замість планки віддавати перевагу вправ для преса.