Головна Цікаво Аналіз першого року президентства Володимира Зеленського

Аналіз першого року президентства Володимира Зеленського

Уже минув рік, як Володимир Зеленський на чолі держави керує країною. Він змінив владу і привів свою партію до Верховної Ради. Тепер можна поговорити про новини політики президента, про те, як пройшов цей рік в цифрах і фактах.

Макроекономічні показники

  • Індекс інфляція майже не змінився. Позитивні зміни відбулися лише на 0,1%
    Державний борг України та державний гарантійний борг показує позитивну динаміку, адже скоротився з 2 трлн 112 млрд гривень до 2 трлн 48 млрд гривень.
  • Валовий внутрішній борг виріс на 6,8% (до 121,7 млд. Доларів);
  • Обсяг золотовалютних резервів виріс на 20,9%. Якщо перевести в долари, то з 20,6 млд. доларів резерв виріс до 24,9 млд. доларів.

Тарифи

Якщо розглядати ситуацію з тарифами, то відбулися тільки позитивні зміни. Протягом цього року всі ціни залишилися стабільними і не змінитися, крім газу. Тут відбувся великий прорив, адже ціна знизилася на 45,5%. Коли в лютому 2019 ціна становила 8,55грн / м3 газу, то вже в лютому 2020 ціна змінилася до 4,66грн / м3. Це колосальне досягнення в тарифній сітці газу.

Бензин

Ціни на паливо приємно здивували, адже тарифи знизилися на 16,5%. А на газ для авто на 30%. Ціна газу в лютому 2020 становила 9,51грн / л, а бензину А95-24,28грн / л.

Курси валют

Так як долар і закладали в бюджеті по 27грн, він і виріс до позначки 27,20грн. Однак на наступний рік долар заклали вже по 29,5грн. Це говорить про негативну динаміку. Однак євро протягом року впало з позначки 30,21грн до 29,63грн. Також впав і рубль з 0,42 до 0,37грн.

Соціальні показники

Розглядаючи соціальні показники роботи, тут можна пройти позитивну динаміку. Мінімальна заробітна плата і пенсія протягом року зросли, зарплати військовослужбовців теж піднялися. Мінімальна пенсія зросла на 9,4%, мінімальна зарплата – на 13,3%. Середня зарплата по Україні зростає, однак кількість безробітних знову збільшується. І борг по заробітним платам держслужбовців зростає.

Ціни на продукти

Ціни на продукти проаналізувати не просто, адже одні ростуть в ціні, інші – трохи знижуються. Ціни на хліб, молоко, крупи, картоплю, гречку і сигарети в цьому році зросли. Однак м’ясні продукти, масло і яйця стали більш доступними в цьому році.

За останніми опитуваннями 33% населення залишилися задоволені роботою президента і сподіваються на подальші поліпшення в майбутньому.

Джерело – opentv.media