Автоцивілка, або обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, є обов’язковою вимогою для кожного водія в Україні. Цей страховий поліс забезпечує захист у разі виникнення ДТП. Оскільки на кожен автомобіль повинна бути оформлена така страховка, важливо розуміти, яким чином формується її вартість. Це допоможе зробити обґрунтований вибір.
Фактори, які впливають на ціну автоцивілки
Ціна автоцивілки, яку дуже зручно оформити тут https://uniqa.ua/private/auto/avtograzhdanka/, не є сталою величиною для всіх автомобілістів. Отже, існують фактори, які на неї впливають. Серед них:
- тип транспортного засобу. Звісно, на мотоцикл поліс коштуватиме менше, ніж на авто. Вартість поліса страхування для легкових машин теж різна, адже у транспортних засобів відрізняються об’єм двигуна. Цей фактор також враховується при розрахунках;
- місце реєстрації власника. Вищий коефіцієнт буде в тому випадку, якщо авто зареєстроване у великому місті. По-перше, вважається, що саме в цьому населеному пункті авто використовуватиметься. По-друге, чим більша кількість людей проживає в місті, тим вищі ризики потрапити в ДТП;
- сфера використання авто. Якщо транспортний засіб не використовується як таксі чи з іншою комерційною метою, то застрахувати його буде дешевше;
- термін дії страховки. У більшості випадків поліс оформляється на 1 рік, хоча можуть бути варіанти на пів року чи навіть місяць. Але варто зазначити, що такі поліси не дуже вигідні, тому все ж раціональніше оформляти одразу на рік;
- пільги. Після змін у законодавстві про поліс ОСЦПВ, його повинні мати всі, 100% знижки вже немає. Однак окремі категорії сплачуватимуть лише 50% від вартості автоцивілки. Це пенсіонери, УБД, люди з інвалідністю тощо.
Крім того, окремі страхові компанії можуть пропонувати вигідніші пропозиції. Наприклад, для постійних клієнтів чи за промокодами, які поширюються в мережі. Для того щоб дізнатися, чи є додаткові знижки, варто звернутися в страхову компанію (наприклад, UNIQA https://uniqa.ua/ консультує також онлайн).
Визначення вартості поліса: які інструменти використати
Звісно, чимало автовласників при виборі поліса орієнтуються насамперед на ціну. Враховуючи, що вартість досить сильно зросла, це логічно, але не варто забувати й про надійність страхової компанії, адже від цього залежать виплати.
Але ж як самостійно розрахувати вартість? Насправді нічого складного немає. При оформленні поліса в страховій компанії використовуються спеціальні формули, які розраховують ціну автоматично. Для цього необхідно внести вказані вище параметри, а також беруться до уваги стаж водіння без ДТП, кількість користувачів одного транспортного засобу тощо.
Щоб потенційні клієнти могли самостійно розрахувати ціну, пропонуються зручні онлайн-калькулятори. У них вказують потрібну інформацію, після чого отримують розрахунок. Вартість може збільшуватися або зменшуватися залежно від окремих факторів.
Способи зниження ціни автоцивілки: як можна заощадити
Поліс страхування цивільно-правової відповідальності обов’язковий, тому щороку кожен автомобіліст має його оформляти. Проте, звісно, скористатися можливістю зекономити ніхто не відмовиться. Ось дієві способи, які дозволяють це зробити:
- слідкуйте за акціями, пропозиціями та знижками. Страхові компанії використовують базовий коефіцієнт, який закладений у законодавстві, але також застосовують і власні надбавки. Тому вони цілком можуть надати вигідну пропозицію;
- оцінюйте не лише ціну поліса страхування, але й репутацію СК. Якщо вона пропонує дуже заманливу вартість, дізнайтеся про її рейтинг та ознайомтеся з відгуками. Також має значення стаж роботи, адже у сфері страхування репутація заробляється роками;
- оформлюйте онлайн. Хоча зараз знижки при такому способі купівлі страховки не дуже поширені, але все ж вони можуть бути. Як мінімум не витрачатимете кошти та час на те, щоб добратись до офісу.
Підтримуйте безаварійну історію водіння. Це дуже важливий фактор. Він може впливати на вартість поліса.