Головна Цікаво Скористайтесь правом на податкову знижку

Скористайтесь правом на податкову знижку

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що подати декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік на отримання податкової знижки можна до 31 грудня поточного року.

Відповідно до п. 14.1.170 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержанного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.
Перелік витрат, за якими платник має право на застосування податкової знижки визначено у п.166.3 ст.166 ПКУ.

Законом України від 16.01.2020 №466-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу в частині документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки (п.166.2 ст.166 ПКУ).
Фізична особа, яка звертається за податковою знижкою до податкового органу окрім податкової декларації про майновий стан і доходу має подати до податкового органу копії документів, які підтверджують витрати, що включають до податкової знижки (платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують продавця товарів і особу, яка зверталася за податковою знижкою), а також копії договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів і строк оплати за такі товари. При цьому, оригінали вищевказаних документів підлягають зберіганню платником податку. З 23.05.2020 відповідні витрати платник може підтвердити електронним розрахунковим документом. При цьому, в податковій декларації він зазначатиме лише реквізити електронного розрахункового документа.
Також звертаємо увагу, що подати декларацію можна через приватну частину Електронного кабінету платника.
Переглянути тематичний відеоурок про те, як правильно заповнити і подати річну податкову декларацію через Електронний кабінет, можна за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html.

До уваги платників !

20 листопада 2020 року з 11.00 до 12.00 год. в Буській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо новацій податкового законодавства та функціонування електронних сервісів ДПС. На запитання платників відповідатиме заступник начальника ДПІ- начальник відділу електронних сервісів Романів А.І. за номером телефону (03-264) 3-06-12.

Ліцензія на право зберігання пального: коли потрібно отримувати

Суб’єкти господарювання, які отримують пальне для власних потреб та зберігають його для використання в господарській діяльності, зобов’язані отримати відповідну ліцензію в органах ДПС.
Виключенням є зберігання пального державними підприємствами, установами та організаціями; підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву та суб’єктами господарювання, які зберігають пальне, для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газодобувних майданчиках, бурових платформах.
Також дозволяється зберігання пального без отримання ліцензії в паливних баках транспортних засобів (технологічного обладнання) та у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.
В усіх інших випадках зберігання пального дозволяється виключно за наявності ліцензії, отриманої на кожне місце зберігання.
Для отримання ліцензії потрібно подати заяву та платіжний документ про внесення річної плати до податкового органу за місцем зберігання пального.
При цьому річна плата за таку ліцензію становить лише 780 гривень. Водночас відповідальність за зберігання пального без одержання ліцензії – 500 тис. гривень.
Нагадуємо, що Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 №481/95-BP (зі змінами та доповненнями) з 01.04.2020 на території України запроваджено ліцензування зберігання пального.

Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області