Головна Цікаво Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області інформує

Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області інформує

Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області повідомляє про оновлення Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, який затверджений наказом ДПС від 31.07.2020 № 385.

Звертаємо увагу, що з 01.08.2020 року у розділі «РРО, дозволені до первинної реєстрації» додано підрозділ «Новітні моделі програмних та/або програмно-технічні комплекси, призначені для реєстрації розрахункових операцій».
Також нагадаємо, що в банері «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/) міститься актуальна інформація, пов’язана із запровадженням програмних РРО відповідно до вимог Закону України від 20. 09.2019 № 128 щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг.

15 вересня – граничний термін подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування

Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що відповідно до податкового законодавства юридична особа чи фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування. Порядок переходу на спрощену систему оподаткування врегульовано ст. 298 Податкового кодексу України. Так, суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Форми заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджені наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 року № 308.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений платником за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в пункті 291.4 статті 291 ПКУ. Перехід на спрощену систему оподаткування платник податків може здійснити один раз протягом календарного року.

Звертаємо увагу, що за допомогою приватної частини Електронного кабінету фізична особа – підприємець має можливість в електронному вигляді направити до податкової служби заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік, за встановленою формою у форматі pdf (обмеження 2 МБ).
Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Отримати послуги кваліфікованого електронного підпису можна у КН ЕДП ІДД ДПС (м. Львів, вул.Стрийська,35 каб.136, тел. (032) 297-35-05; м. Дрогобич, вул. Шевченка, буд. 9, каб. 102, тел.: (032) 441-02-40), через Приват24, а також звернувшись до інших кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, перелік яких розміщено на сайті центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України (czo.gov.ua) у розділі «Довірчі послуги».

Закон № 466-1Х: новації у визначенні дивідендів

Буськe управління ГУ ДПС у Львівській області інформує, що відповідно до Законом України від 16.01.2020 № оновлено оновленого п.п. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу. Зокрема, з 01 січня 2021 року дивідендами є платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.
Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються також:
– платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини);
– суми доходів у вигляді платежів за цінні папери (корпоративні права), що виплачуються на користь нерезидента, зазначеного у підпунктах «а», «в», «г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
– вартість товарів (робіт, послуг) (крім цінних паперів та деривативів), що придбаваються у нерезидента, зазначеного в підпунктах «а», «в», «г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
– сума заниження вартості товарів (робіт, послуг), які продаються нерезиденту, зазначеному в підпунктах «а», «в», «г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ, у контрольованих операціях порівняно із сумою, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
– виплата в грошовій або негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника – нерезидента України у зв’язку зі зменшенням статутного капіталу, викупом юридичною особою корпоративних прав у власному статутному капіталі, виходом учасника зі складу господарського товариства або іншої аналогічної операції між юридичною особою та її учасником, у розмірі, що призводить до зменшення нерозподіленого прибутку юридичної особи.
Нагадуємо, що згідно з п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ резидент, який здійснює на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з доходів у вигляді дивідендів, які сплачуються резидентом (п.п. «б» п.п. 141.4.1 п. 141.2 ст. 141 ПКУ), за ставкою в розмірі 15 відсотків їх суми та за їх рахунок, що сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів.
У разі якщо резидент здійснює на користь нерезидента виплату доходів, зазначених в абзацах четвертому – шостому п.п. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, у сумі, що перевищує суму, що відповідає принципу «витягнутої руки», або виплачує інші доходи, прирівняні згідно з ПКУ до дивідендів, такий резидент має утримати з суми такого перевищення та з таких інших доходів податок на доходи нерезидента за ставкою в розмірі 15 відсотків (якщо інша ставка не встановлена міжнародним договором). Такий податок має бути сплачений до граничної дати подання звіту про контрольовані операції за відповідний звітний (податковий) рік.

Звіт про контрольовані операції необхідно подати до 1 жовтня

Відповідно до п. 1 розд. І Порядку складання Звіту про контрольовані операції, Звіт подається до 01 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та від 05.10. 2017 № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями.
Форма та Порядок складання Звіту про контрольовані операції затверджені наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8 зі змінами та доповненнями.