Головна Цікаво Що криєтся в твоєму імені?

Що криєтся в твоєму імені?

В останні роки українці найчастіше називали своїх дітей іменами Анастасія та Максим. Але поряд із Ганнами та Олександрами реєстрували такі імена як Жорж, Клеопатра, Амур, Хрусталіна, Софра. Чим керуються батьки, вирішуючи, як назвати своє чадо? Чи впливає на життя людини її ім'я? 

Серед жіночих переважали Анна (Ганна), Дар'я (Дарина), Софія, Діана, Марія, Вікторія, Тетяна, Крістіна (Христина), Єлизавета, Анге-ліна, Вероніка. Крім того, популярністю користувалися імена Апіна, Каріна, Валерія, Єва, Катерина, Олександра, Поліна, Яна, Ольга, Ірина, Юлія, Аріна. Серед чоловічих імен найпопулярнішими були Артем, Денис, Данііл (Данило), Олександр, Андрій, Богдан, Дмитро, Нікіта (Микита), Назар, Кіріл (Кирило). Не менше зацікавили імена Віктор, Віталій, Гліб, Єгор, Іван, Ілля, Артур, Вадим, Тимофій, Михайло, Павло, Микола, Євген, Сергій, Арсен, Юрій, Тимур, Давид та Марк.

В усіх регіонах залишаються популярними такі давньослов'янські імена, як Владислав, Станіслав, Ярослав, Святослав, Ростислав. При цьому деякі з них є дуже поширеними в одних регіонах України і менш популярними в інших. Зокрема, серед лідерів на Закарпатті, Харківщині та Сумщині – ім'я Ксенія. Натомість на Полтавщині воно значно поступається іншому лідерові – імені Уляна. Серед чоловічих імен у Рівненській і Тернопільській областях дуже часто зустрічається Микола, проте у Львівській він поступається Олегові, Василю і Остапу.

Подвійне ім'я -подвійний захист?

У всіх без винятку регіонах регулярно зустрічаються й подвійні імена. Наприклад, серед дівчаток – Либідь-Тетяна, Мальвіна-Вікторія, Берта-Софі, Варвара-Евіта, Марта-Марія. Серед хлопців Маркус-Ада, Іан-Нікіта, Таш-Даур, Дарій-Георг. Фахівці запевняють, що батьки мають повне право давати своїм дітям подвійні імена.

На вибір імен впливають історичні й культурні традиції. Досить популярні імена Анастасія та Максим 20-30 років тому зустрічалися значно рідше. Натомість тодішні лідери іменного рейтингу зараз втратили свої позиції. Так, у 70 роки минулого століття популярними були Людмили, у 80 -Тетяни, але сьогодні їх дуже-дуже мало. Експерти зазначають, що на це вплинула індустрія, а також серіали.

На вибір імені також можуть вплинути і поради знайомих, і політична ситуація у країні. Недаремно серед нових імен в Україні є Кармеліта або Есме-ральда. Залишаючи за батьками право обрати ім'я своїй дитині, фахівці радять при
цьому не гнатися за екзотикою. Ім'я все-таки має бути звичне. Т реба звертати увагу на те, як воно буде звучати. Консуела Степаненко? Ном Максименко? Водночас історики вважають, що не варто перебільшувати вплив історичних обставин на людину, коли вона обирає ім'я дитині. І, як приклад, порівнюють нинішню епоху і радянські часи, коли люди називали своїх чад не лише Марксенами, Сталінами, Даздрапермами…

Наприклад, зараз дуже популярна тема християнства, за радянських часів вона була непопулярна. Проте тоді іменами Володимир називали досить широко – це як внутрішній протест, напевно, був. А зараз маленьких Володимирів не так вже й багато.

Сім разів відмір, один раз назви!

Чимало із незвичних імен, які реєструвалися, є рідкісними не лише в Україні, але й у світі: Домисла, Далья, Оліанна, Влоя-та, Сапіна, Патрина, Аплєгра, Кіпріада, Черана, Боцана, Софра, Леайда, Лерия, Едже, Камо, Вели, Мірі, Рудій, Ейва, Лалид-жан, Хрусталіна, Русаліна, Антос, Хризон, Малкиель, Аржу-ан, Ждаш, Сорин, Чабука, Гдан. У першому півріччі цього року були зареєстровані діти з іменами: Калина, Талія, Миля, Різа, Ніл, Султан, Емір, Іслам, Мілан, Тузель.

Популярні також і біблійні, міфічні або історичні імена.Від початку 2010 року зареєстровані діти з іменами: Аврора, Афіна, Аріадна, Юнона, Дая, Даная, Деметра, Венера. Вірсавія, Клеопатра, Єва Адам, Авраам, Єлєазар, Діоніс, Дарій, Лука, Матвій, Аскольд, Нестор, Амур, Серафим, Максимус, Рафаель, Платон, Тамерлан, Меркурій.

А найдивовижнішими іменами, якими від початку року нарікали новонароджених дітей в Україні, виявилися жіночі імена: Ази-маой, Султанпаша, Жаклін-Нанїп, Еліф Су та чоловічі імена. Віват, Ейлей, Нац, Йосеф Север'ян, Северін Ілларіон, Мартін Лютер та Добриня Никитич.

До вибору імені для дитини варто поставитися дуже серйозно, стверджують психологи. Адже це не жарт – батьки визначають слово, яке людина потім чутиме найчастіше у своєму житті.

Кожен звук, буква, коли вона вимовляється, має певну вібрацію, яка з наукової точки зору викликає певний резонанс клітин нашого мозку. Людина на один звук реагує так, на інший – інакше, тому ім'я дуже впливає на психологічну характеристику людини.

Якщо ж людині не подобається її ім'я, вона має повне право поміняти його. Робити це дозволено від шістнадцяти років або з чотирнадцяти, якщо дадуть добро батьки. Коштує таке задоволення близько п'ятдесяти гривень. П'ять гривень 10 копійок держмита плюс вартість послуг місцевого відділу реєстрації актів цивільного стану. Потрібні також письмова заява, свідоцтво про шлюб (якщо заявник у ньому перебуває), документ про зміну імені, якщо воно раніше мінялось, і фотокартка.

За матеріалами

Інтернетвидань