Головна Цікаво Чи всі противірусні препарати однаково ефективні?

Чи всі противірусні препарати однаково ефективні?

У фармакології існує велика кількість препаратів, що належать до противірусних засобів. Деякі з них мають імуномодулюючу і гомеопатичну дію, здатні підтримувати захисні сили організму. Вони ефективні при симптоматичній терапії, але прямої дії на збудника захворювання не надають.

Види противірусних ліків

Препарати спрямованої дії, що мають здатність боротися з конкретним вірусом, представлені в каталозі онлайн-аптеки Apteka.com, умовно можна розділити на медикаменти для лікування:

  • грипу;
  • герпесу;
  • гепатит А;
  • ретровірусу.

В основі ліків, спрямованих на боротьбу з грипом та ГРВІ, закладено механізми дії інгібіторів вірусної нейрамінідази, здатних знешкоджувати патогени обох груп, та блокаторів М2-каналів, що перешкоджають проникненню інфекції всередину здорових клітин.

Для лікування герпесу використовуються препарати на основі ацикловіру, який прямо впливає на уражені клітини. Він ефективний при лікуванні герпесу 1 та 2 типу, а також патологій, спричинених вітряною віспою.

Віч-інфекція, як відомо, досі не піддається лікуванню, але противірусні засоби цієї категорії здатні підтримувати імунітет на нормальному рівні та перешкоджають утворенню нових білих кров’яних тілець.

Гепатит будь-якого типу під час використання правильних медпрепаратів піддається лікуванню. Проте вибирати ліки має лікар. Самолікування може призвести до неприємних наслідків та ще більше послабити організм.

Показання та протипоказання

Противірусні препарати використовують не лише для лікування простудних захворювань. Вони ефективно борються з кон’юнктивітом, вітрянкою, гепатитом, герпесом, інфекціями сечовивідної системи, хламідіозом, захворюваннями, що передаються статевим шляхом. Для кожної проблеми існує свої, вузькоспеціалізовані ліки, призначити які може тільки профільний лікар. Однак існують медикаменти широкого спектра впливу, спрямовані не так на знищення вірусу, як на зміцнення імунної системи в цілому.

Протипоказаннями до прийому таких препаратів є індивідуальна непереносимість, захворювання печінки та нирок. Противірусні засоби не призначаються вагітним та жінкам у період грудного вигодовування.

Приймаючи ліки від вірусної інфекції, необхідно чітко дотримуватися рекомендацій лікаря.