Головна Цікаво День Європи: Гімн України залунав на найвищій вершині Львівського району

День Європи: Гімн України залунав на найвищій вершині Львівського району

Гімн України та Європи вже вдруге зазвучав на найвищій вершині Подільської височини – горі Камулі.

Як відомо, у травні є три дні Європи: 5 травня День Європи святкує Рада Європи, 9 травня День Європи святкує ЄС, а щороку третьої суботи травня – Дні Європи в Україні.

Львівська РВА ініціювала сходження на найвищу вершину Подільської височини – гору Камулу на Бібреччині як вияв вдячності нашим мужнім захисникам за відвагу, боротьбу і оборону. В організації допоміг Львівський лісгосп.

«Цьогоріч Україна подала заявку, щоб стати кандидатом на вступ у ЄС. У великій війні з російськими окупантами українці захищають європейські цінності та свободи.

Саме тому ми й просимо застосувати до нашої країни особливу, пришвидшену процедуру надання статусу кандидата та члена Європейського Союзу», – зазначила начальниця Львівської РВА Христина Замула.

Довідково:

Сходження на вершину до Днів Європи відбулося вже другий рік поспіль.

Висота гори Камули — 471 м над р. м. Вона є пам’яткою природи. Складається з пісковиків. На горі є невисокі мальовничі скелі з гротами. Вершина вкрита буковим лісом природного походження та буково-грабовими насадженнями.

Через Камули проходить головний Європейський вододіл.

На місцевому цвинтарі в Романові є могили Січових Стрільців, яким належить уже всесвітньо відома українська пісня «Ой у лузі червона калина».