30 вересня, Буськ відзначив День міста. Концертами та забавами, атракціонами, спортивними заходами, божественними літургіями у місцевих храмах, святковою дискотекою.
А напередодні, у суботу, для найбільш стійких до примх погоди міщан організували перегляд фільму про Буськ та комедійної стрічки «DZIDZIO Контрабас».
Літочислення історії міста прийнято рахувати з дня першої документальної згадки про нього в 1097 році Нестором Літописцем у літописі «Повість минулих літ». Хоча, як свідчать щорічні розкопки археологічних експедицій під керівництвом науковця Петра Довганя, перші поселення на території сучасного Буська були ще в 4-6 століттях. Тому можна з впевненістю говорити, що Буськ – одне з найдавніших міст Київської Русі та є ровесником нашої столиці міста Київ і на кілька століть старшим від столиці Галичини міста Львова.
Саме в Буську почала працювати перша папірня – найдавніша з-поміж 146 відомих в Україні мануфактур із виробництва паперу, побудована у 1539–1541. Саме на її папері було надруковано Острозьку біблію (1581 р.) та «Апостол» Івана Федоровича (Федорова) 1574 р.). У 1411 році Буськ в числі перших міст Галичини отримав Магдебурзьке право.
Участь у поважному святі уродин Буська взяли: голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, Народний депутат України Михайло Бондар, голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, депутати Буської міської ради на чолі з головою Ростиславом Сліпцем, представники сільських рад, мистецькі колективи народних домів. А ще чисельні гості, мабуть, з цілого району та області, аби спільно у великому родинному колі відзначити 921-річницю міста.
Вітаючи міщан з святом, Олег Синютка закликав усіх присутніх подякувати українським захисникам, завдяки яким відчуваємо мир і свободу, дочекатися їх повернення додому.
“Сьогодні, у цей день, коли у нас гарний настрій, погода, нам необхідно подякувати тим людям, які роблять для нас найважливішу річ – бережуть наші кордони. Вони роблять усе для того, щоб тут, у Буську, на Галичині, кожна людина могла відчувати краплинку миру, свободи. Я переконаний, що ми обов’язково дочекаємося наших захисників, які повернуться додому з перемогою, живі та здорові”, – зазначив очільник Львівщини.
Привітання цього дня лунали також від Буського міського голови Ростислава Сліпця, Народного депутата України Михайла Бондаря, голови районної ради Богдана Глови.
Родзинкою свята став виступ зіркових артистів: співачки Ольги Марченко, заслуженої артистки України Світлани Весни, гурту «Шосте чуття», які подарували учасникам святкувань масу незабутніх вражень і чудового настрою. Його згодом доповнила дискотека.
Ведучою святкового концерту до Дня міста була методист Буського РНД Любов Огородник. Захід відбувся за фінансової підтримки Буської міської ради, сприяння райдержадміністрації і районної ради, інформаційних спонсорів: районного часопису “Воля народу”, Буського радіо і Буського медіа-порталу.