Головна Цікаво Фарбування фасаду. Яку фарбу використати для фарбування фасаду?

Фарбування фасаду. Яку фарбу використати для фарбування фасаду?

На будівельних ринках представлено великий асортимент фарб для фасадних робіт. Вартість фасадних фарб визначає їх якість, а якість залежить від багатьох факторів. По-перше, потрібно точно знати, на яку поверхню необхідно наносити фарбу. Наприклад:

Для фарбування бетонної поверхні будинку – підійдуть всі фарби, крім тих, до складу яких входить вапняна основа і вініловими (* даний тип фарби нагадує водоемульсійну і відноситься до дисперсійних, тобто її можна розчиняти у воді, мають високу стійкість до хімічних речовин. Така фарба не перешкоджає появі плісняви на поверхні стін).

Для фарбування стін із силікатної цеглини – добре підійдуть силікатні або полісилікатні фарби.

Для фарбування зовнішніх стін будинку оштукатуреного цементно-піщаною штукатуркою – рекомендується застосовувати тільки силікатні та полісилікатні фарби.

Для зовнішніх стін будинку, оброблених силікатною штукатуркою – можна використовувати будь-які фарби, без обмежень.

Для поверхні зовнішніх стін, оброблених штукатурками з органічними смолами, оптимальним буде застосування акрилової або силіконової фарби.

Взагалі зі штукатуреними фасадами все просто, якою штукатуркою оштукатурений фасад, таку і потрібно використовувати фарбу. Якщо будинок оштукатурений цементно-вапняними складами, значить фарбу потрібно застосовувати мінеральну.

Важливий момент – забруднення зовнішніх стін будинків, які розташовані вздовж доріг та інтенсивним рухом. Їх забарвлення потрібно робити фарбою з ефектом, що самоочищається.

При зовнішньому фарбуванні будинків самоочисними фарбами на них утворюється захисна вологонепроникна плівка. З обробленої поверхні – пил змиється після першого дощу, а при необхідності можна застосовувати мийку високого тиску.

У складі фарб, що самоочищаються, повинні бути органічні смоли, і чим вище його показник у складі, тим вище у неї здатність самоочищення. На превеликий жаль, багато виробників не вважають за потрібне вказувати його наявність у складі фарб.

ВИБІР ФАРБИ ДЛЯ ЗАКРАСУВАННЯ ДРІБНИЦЯ ТРІЩИН на фасаді

Іноді трапляється так, що на фасадах з’являються дрібні мікротріщини, причини їхньої появи можуть бути різними, а суть одна – потрібно терміново захистити фасад для запобігання подальшій руйнації. Вирішити цю проблему може фарба, яка може зафарбувати мікротріщини.

Для фарбування будинку із зовнішнього боку та закладення дрібних мікротріщин або так званої павутинки на фасаді необхідно застосовувати фарби з вмістом полімерних волокон. При цьому важливо пам’ятати, що не всі мікротріщини можна усунути лише пофарбувавши будинок, а ті дефекти, товщина яких не більше 0.5 мм.

Для усунення дрібних дефектів на фасаді застосовують акрилові, силіконові чи силікатні фарби. Проте, обов’язковим критерієм є наявність у складі полімерів. Про їхню вказано на тарі. Фарби містять у собі полімерні волокна – мають густу консистенцію.

Багато виробників готові запропонувати різні види фарб для зовнішнього застосування, у тому числі ті до складу входять частинки нано полімерних волокон. Такі фарби так само добре підійдуть для закладення дрібних тріщин на зовнішніх стінах будинку.

ФАСАДНІ ФАРБИ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД ГРИБКА І ПЛІСЕННЯ

Наступний важливий фактор при підборі фарб – це їх здатність захистити будинок від появи різних мікроорганізмів, таких як грибок і пліснява. Для боротьби з цим шкідником – силіконова фарба поза конкуренцією. Але, її можна наносити тільки на певні матеріали, такі як силікатний, вапняні або штукатурні суміші.

У світі і виробники фарб соромляться відповідати сучасним тенденціям, і вже готові запропонувати акрилові фарби, до складу яких входить антисептик. Але таких фарб поки не багато, а їх вартість завищена.

Більше економічна технологія захисту фасадів від появи цвілі на них – перед забарвленням поверхню обробити ґрунтовкою, у складі якої вже є антисептик. Тільки оброблений ґрунтовкою фасад можна фарбувати, при цьому фарбу вже можна застосовувати будь-яку фасадну.

Паропроникність

Паропроникність – відповідає за мікроклімат усередині приміщення та його якість. На сьогоднішній день будівельний ринок пропонує великий асортимент фарб, що утворюють плівку на фасаді, тим самим не дозволяючи стінам «дихати». Також є такі фарби, які, навпаки, паропроникні, а це означає, що стіни дихають, у них не накопичується волога, а отже вони довговічніші. Виробники вказують цей показник на тарі.

ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНА ФАРБА

Багато продавців на будівельних ринках продають нам теплоізоляційну фарбу та ще й призначену для зовнішнього використання. Хтось називає її «рідкою теплоізоляцією». Тут потрібно віддати належне маркетологам, які проводили рекламні компанії, що веде багатьох з нас у невідання. Ну не можуть ніякі фарби знизити витрати на обігрів будинку, навіть якщо її завдати дуже товстим шаром!