10 порад тим, хто весь час готує. Як справлятися з горами брудного посуду і безладу.
1. Починайте з чистої кухні
До того, як починати готувати, поприбирайте. Стільниця повинна бути чистою, а посудомийна машина і мийка — порожніми. Інакше вам буде незручно готувати, і безлад буде сповільнювати і заважати процесу.
2. Перш, ніж починати, складіть план
Згадайте, що у вас готується за планом: скільки разів вам потрібно буде подрібнити часник, а скільки натерти на тертці лимонну цедру? Якщо один і той же інгредієнт використовується відразу в декількох стравах, приготуйте заздалегідь.
Відміряйте борошно або цукор, якщо вони знадобляться не один раз, натріть на тертці овочі і подрібніть для іншого і для першого і т. д. Так вам не доведеться постійно діставати все нові і нові мірні ємності і обробні дошки.
Також можна смажити різні овочі на одній і тій же сковороді. А якщо вам потрібно, наприклад, порізати курку та овочі для печені, нарізайте спочатку овочі, а потім курку, щоб помити дошку і ніж всього один раз.
3. Вибирайте відповідні інструменти
Таке зі всіма траплялося: дістали занадто маленьку миску, зрозуміли, що вона не підходить, взяли іншу, побільше, яку не збиралися використовувати, в результаті забруднили обидві, і доводитися міті дві, а посуд і так вже не залазити у раковину. Який висновок можна зробити на майбутнє? Якщо сумніваєтеся, вибирайте відразу саму велику миску. Ті ж саме стосується і обробної дошки. Більше — краще і зручніше. На велику поміститься більше овочів, ві зможете нарізати їх, як заманеться, і вам не доведеться мити кілька дощок. Тільки одну.
Для молока та інших рідин, які потрібно додавати в рецепт, використовуйте мірну ємність з широкими краями і носиком. Такі чаші стійкіше, їх зручніше тримати в руках, а отже, ймовірність, що ви проллєте щось повз, набагато менше. Перевірено.
4. Використовуйте великі ємності для зберігання
Якщо зберігайте бакалійні продукти і приправи в контейнерах, вибирайте ті, з яких зручно діставати, відсипати і відміряти продукти. Якщо ви насилу можете занурити мірну чашу або ложку в контейнер, відміряти потрібну кількість буде складніше, а тім більше відміряти так, щоб ніщо не просипати повз.
5. Змішувати продукти над мийкою
Якщо розумієте, що пересипати і змішати інгредієнти акуратно не вийде, робіть все над мийкою, яку набагато простіше обполоснути, ніж праті потім крихти і відчищати бруд з поверхні стільниці.
6. Використовуйте велику тарілку
Щоб не бруднити стільницю і краю плити, в магазинах продаються спеціальні підставки під кухонні лопатки і ложки. Але простіше використовувати велику тарілку: на неї помістяться відразу і ложки, і виделки, і шумівки і все, чим ви користуєтеся під час готування, а стіл буде чистимо.
7. Подружіться з фольгою
Не шкодуйте фольгу або папір для запікання під час приготування страв у духовій шафі. Адже немає нічого гіршого, ніж відчищати що прилипший сир або краплі жиру, що пролився на нижню полицю духовки.
8. Позбавляйтеся від харчових відходів
Якщо готуєте багато, використовуйте окремий контейнер (або просто пакет) для овочевих шкурок, обрізків м яса та інших харчових відходів, не залишайте їх на стільниці, а відразу скидайте в контейнер, Коли він стане повним, викиньте його у сміття.
9. Забирайтеся відразу
Заведіть корисну звичку — прибирати все, не відкладаючи на потім. Продукти, які більше не знадобляться в рецепті, ставте назад у шафу, якщо впустили на підлогу ягоду або шматочок шоколаду, підніміть, поки про не забули і ніхто не встиг наступити. Якщо щось розлили, витріть, поки рідина не засохла або не затекла в щілини ящиків або під кухонний гарнітур.
10. Використовуйте перерви
Поки страву готовності в духовці або закипає вода, використовуйте цей час, щоб прибратися і сполоснути ті, що вже не знадобиться. Ви ж знаєте, що як тільки з вечерею буде покінчено, вам доведеться знову мати справу з брудним посуд.