Головна Цікаво Як перевірити своє включення до Реєстру виборців – зробіть це онлайн

Як перевірити своє включення до Реєстру виборців – зробіть це онлайн

Трохи більше трьох тижнів залишається до дня голосування на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня. А отже, саме час виборцям упевнитися, чи зможуть вони проголосувати і чи є їхні дані у Державному реєстру виборців.

Особливо варто перевірити себе в Реєстрі у випадках, якщо виборець недавно змінював прізвище, ім’я чи по батькові, змінював місце проживання, досяг повноліття та голосуватимете вперше, під час попередніх виборів у списках виборців виявив неточності або був відсутній у списках. Як це зробити на Львівщині – розповідає начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів.

За її словами, у зв’язку із карантинними обмеженнями, найпростіший спосіб перевірити своє включення до Реєстру – зробити це онлайн. Для цього на офіційному вебсайті Державний реєстр виборців (www.drv.gov.ua) потрібно перейти у сервіс “Особистий кабінет виборця” і у розділі “Перевірка включення” перевірити інформацію про своє включення до Реєстру, заповнивши всі поля он-лайн звернення.

Важливо!
1. Прізвище, ім’я, по батькові повинні бути вказані УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ відповідно до написання в паспорті.
2. Поле “ПО БАТЬКОВІ” може залишатися порожнім лише у разі відсутності у виборця по батькові відповідно до звичаю національної меншини, до якої він належить, та відсутності “ПО БАТЬКОВІ” в паспорті.
3. Дата народження заповнюється у форматі “ДД.ММ.РРРР”, тобто, 2 арабські цифри дня, крапка, 2 цифри місяця, крапка та чотири цифри, що позначають рік народження, наприклад: 15.03.1989.
4. Вказати відомості щодо виборчої адреси: поточної адреси реєстрації місця проживання – регіон, район, населений пункт.
5. Вказати актуальну адресу електронної пошти (email). На цю адресу будуть відправлятися одноразові коди підтвердження.

Після того, як всі дані вказано, слід натиснути на кнопку “Перевірити вказані дані”. На електронну пошту виборця буде надіслано одноразовий числовий код, який необхідно вказати в полі “Код підтвердження” та натиснути на кнопку “Відправити на опрацювання”. Термін дії коду обмежений – 15 хвилин. Якщо код вказаний правильно, то запит буде надіслано на опрацювання. Результат запиту буде доступний протягом декількох хвилин, в залежності від завантаження серверу обробки запитів. Існують обмеження щодо запитів: не більше трьох на одну адресу електронної пошти протягом 24 годин.

Після того як виборець побачив себе у списку, потрібно уважно перевірити, чи правильно вказані такі дані: прізвище, ім’я, по батькові; дата народження; зареєстроване місце проживання; відсутність чи наявність відмітки про постійну нездатність самостійно пересуватися. Якщо дані правильні, то можна спокійно йти у день голосування, 25 жовтня, на свою дільницю з паспортом з 8:00 до 20:00 і проголосувати.

Якщо ж особа, яка набула права голосу, або особа, яка має право голосу, виявила, що не включена до Реєстру, вона може у сервісі “Особистий кабінет виборця” перейти у розділ “Заяви, запити”, потім ідентифікуватися за допомогою електронного підпису і звернутися щодо включення до Реєстру, завантаживши при цьому скан-копію паспорта громадянина України. Останній день подачі звернення – 19 жовтня. Також виборець може звернутися з метою уточнення своїх персональних даних у Реєстрі та у разі необхідності внесення змін до них, завітавши з паспортом до відповідного відділу ведення Державного реєстру виборців. Протягом жовтня відділи ведення Реєстру на Львівщині працюватимуть без вихідних, – наголосила Зоряна Павлів.

Адреси всіх відділів ведення Державного реєстру виборців на Львівщині.
Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина».

Христина Дмитрик