Головна Цікаво Індексація пенсій українським пенсіонерам у 2020 році

Індексація пенсій українським пенсіонерам у 2020 році

Доходи пенсіонерів невеликі, а інфляція постійно призводить до зниження купівельної спроможності даної категорії населення. Щоб людям старшого покоління вистачило коштів на життя навіть з урахуванням зростання цін, державою передбачена індексація пенсій. Вона проводиться щорічно, але в 2020 році українські пенсіонери також отримали і інші заходи підтримки.

Щорічна індексація

Щорічне підвищення пенсій в 2020 році відбувається на підставі Постанови Кабміну № 251 від 01.04.2020. Згідно з ним пенсіонерам для отримання виплат в збільшеному розмірі ніяких дій робити не потрібно. Індексація пройде автоматично.

У 2020 році відбулися наступні зміни в пенсійних виплатах:

  • Розмір пенсії повинен бути збільшений з урахуванням коефіцієнта 1,11. Він розрахований на підставі даних статистики по середньої офіційної зарплати в країні і рівнем зростання цін в минулому році. Фактичний розмір пенсії підвищиться на 11%. Збільшену пенсію почали виплачувати з травня 2020 року.
  • Зростання мінімального розміру виплат. З травня 2020 року щомісяця пенсіонер повинен отримувати не менше 2100 грн. Якщо після нарахування пенсії сума до виплати виявиться менше, йому зроблять доплату до цього рівня. Для пенсіонерів старше 80 років мінімальна пенсія вище – 2600 грн. Але отримають надбавки не все.
  • Доплати пенсіонерам старше 80 років. Вони почали виплачуватися ще з квітня 2020 року. Сума доплати фіксована – 500 грн. Її призначають тільки тим, чиї пенсії менше 9205,19 грн. Якщо у чоловіка-пенсіонера стаж менше 25 років, йому цю доплату не призначають. Для жінок вимоги щодо стажу для отримання надбавки нижче – 20 років.

Особливості доплат до мінімальної пенсії

Якщо розрахований розмір щомісячної виплати, покладеної пенсіонерові, виявився менше 2100 грн, держава зробить доплату до цієї суми. Але отримати таку надбавку зможуть лише жінки-пенсіонери зі стажем 30 років і більше, а чоловіки зможуть на неї розраховувати, якщо загальний термін трудової діяльності перевищує 35 років.

Аналогічні умови встановлені і для пенсіонерів старше 80 років. Але для них діє мінімальна пенсія в 2600 грн. У цю суму вже включають 500 грн доплати за вік. При цьому розраховувати на надбавку до рівня мінімальної пенсії також зможуть тільки чоловіки і жінки, які мають необхідний стаж роботи.

Квітневі доплати

Карантинні заходи негативно позначилися на фінансовому становищі багатьох пенсіонерів. Держава, щоб хоч якось компенсувати ці втрати, вирішило зробити для даної категорії населення одноразову виплату в квітні 2020 року. Її розмір склав 1000 грн. Але отримати цю доплату змогли тільки ті, чия пенсія менше 5000 грн.

Індексація пенсії і введення різних доплат насилу компенсують інфляцію. Фінансове становище багатьох пенсіонерів залишається як і раніше складним. Але навіть такі заходи дають надію, що держава не забуде про людей старшого покоління і все ж вживе необхідних заходів для підвищення їх рівня життя.