Головна Цікаво Як себе захистити у разі агресії Росії

Як себе захистити у разі агресії Росії

Особливості використання вогневих засобів

Щоби швидше зайняти положення для стрільби і не гаяти часу на підняття зброї до плеча, слід пересуватись, не відриваючи приклад від плеча, ствол при цьому опускається донизу. У такому положенні стрілець підтримує постійну готовність до бою та прицільної стрільби.

Ведучи вогонь з автомата, не чекайте повного спустошення магазину. Якщо магазин частково спустошений і в бою виникла пауза – замініть магазин. Частково витрачений магазин залиште у резерві. Щоб не витрачати час на пересмикування затвора при перезаряджанні, починаючи споряджати магазин, вставте спочатку три трасуючих набої. Тоді при стрільбі, коли ви побачите, що пройшла трасуюча куля, ви знатимете, що в магазині залишилось ще два трасуючих набої. Можна вистрілити ще раз і, від'єднавши порожній магазин, замінити його повним. Оскільки останній набій вже буде автоматично досланим у канал ствола, пересмикувати затвор вже не потрібно. Порожній магазин, як правило, кидають на землю, щоб не заважав і щоб не переплутати із вже спорядженими магазинами. В умовах ведення бою у місті прицільну планку автомата слід зафіксувати на відмітці 100м і стріляти не чергами, а біглим вогнем, одиночними пострілами.

Групова тактика

Діючи у місті мобільними групами, потрібно мати надійний зв'язок один з одним, брати будинок за будинком, горище за горищем, залишаючи в уже захоплених будівлях стрільців, щоб туди не заскочив противник і раптово не вдарив у спину. Вогневе прикриття – закон на війні. Дві групи, які підтримують один одного вогнем, досягнуть більшого і матимуть менше втрат, аніж більша за чисельністю група, але яку ніхто не прикриває і не підтримує. Невеличкій групі ніколи не можна відриватись від своїх – можуть відсікти і знищити. В кожній групі потрібно створювати спрацьовані між собою підгрупи: "двійки", 'трійки" чи "четвірки".

Рух по вулиці в пішому порядку

При рухові груп вздовж вулиці треба пересуватись паралельно з обох сторін вздовж стін на відстані 5-7 метрів один від одного, короткими кидками від укриття до укриття. Боковим зором потрібно постійно фіксувати можливі пересування чи рухи на балконах, дахах чи горищах, у вікнах, а також бути готовими заскочити в укриття: за бетонний бордюр, у канаву за дерево з товстим стовбуром, обгорілу машину, у будку, за п'єдестал, кам'яний паркан, насип, купу будівельного сміття чи завал, у воронку від вибуху бомби тощо.

Під час пересування один стрілець, той що позаду, підтримує і прикриває групу вогнем, стріляючи на ураження по будь – яких місцях, звідки було помічено вогонь противника.

Коли одна група перемістилась вперед на 50-70 метрів, залягла в укритті і відкрила прицільний вогонь, підтягується група прикриття. Стрільці ведуть вогонь по цілям, що розташовуються на протилежному боці вулиці, не забуваючи контролювати обстановку позаду себе. Група прикриття не повинна забувати, що противник може з'явитись в тилу.

Слід пам'ятати, що в умовах будь-якого обстрілу чи лише можливості такого обстрілу пересуватись завжди тільки короткими перебіжками у напівзігнутому положенні, від укриття до укриття, з постійним спостереженням за навколишньою ситуацією. Уникайте яскраво освітлених ділянок та широких просторів. Рухайтесь тільки під стінами будинків чи попри їхні завали. Ніколи не йдіть подивитись "що там робиться". Переміщення мають бути тільки в разі життєво важливої необхідності. Ніколи не піднімайте предметів, що нібито лежать на вулиці, чи незрозумілих для вас предметів, а також боєприпасів, що не вибухнули. Будь -які предмети, що лежать на вулиці, можуть бути замінованими. Це стосується і трупів людей чи тварин.

Рух по місцевості

В умовах війни при русі через різні території будьте постійно готовими до_раптової зустрічі на маршруті вашого слідування з ворожими підрозділами. Обирайте маршрут для пересування з міркувань безпеки, а не з метою скоротити дистанцію. Рухатись потрібно після того, як ви переконаєтесь у безпечності ділянки, яку плануєте перетнути. Завжди намічайте по ходу пересування будь – які елементи місцевості, в яких можна швидко заховатись. В окремих ситуаціях навіть невеликі дистанції доведеться довго долати незручними для пересування, зате безпечними маршрутами.

На військових блок-постах чи в місцях розташування будь-яких військ завжди є охорона, патрулі та спостерігачі за місцевістю (якправило, снайпери), які можуть нести службу з дотриманням заходів маскування, тому їх важко одразу виявити. Військові мають засоби нічного бачення та тепловізори, тому одразу забудьте про нічні пересування. В разі вашого виявлення уночі ніхто не стане перевіряти, хто ви такі, по вас просто почнуть стріляти.

Щоб зменшити ризик вашого швидкого виявлення, рухайтесь по укриттях: водоканалах, траншеях, ярах, низинах, протилежних сторонах дамб, кряжів, пагорбів чи загорож тощо. Уникайте головних шляхів та відкритих просторів. Рухатись краще лісовими дорогами, залізничним шляхом, який проходить, як правило, по кам'яних насипах, та вздовж русел річок. Обходьте населені пункти. Якщо є нагальна потреба зайти у населений пункт, не поспішайте: поспостерігайте за його околицями, переконайтесь, що в ньому немає ворога.

При зустрічі з дружніми військами не радійте передчасно, не біжіть їм назустріч і не галасайте – можуть застрелити. Майте напоготові шмат білої ряднини -міжнародний символ перемир'я. Візьміть ряднину у руки і махайте нею над головою, повільно і спокійно підходьте і виконуйте все, що вам кажуть, навіть, якщо під ногами болото, а вам наказують лягти обличчям вниз. Доки вас не ідентифікують, ви – потенційний ворог, диверсант, шпигун і так далі, тому будьте терплячим і врівноваженим, не сперечайтесь, не вимагайте особливого до вас ставлення. Солдати теж хочуть повернутись додому живими, тому церемоній з вами ніхто не стане розводити. Про наявність у вас зброї попереджайте бійців заздалегідь.

Якщо війська ворожі і вас вже помітили, то вам потрібно миттєво прийняти рішення: вступити в бій чи здатись. Утекти вам не дадуть. Якщо ви підготовлений і озброєний автоматичною зброєю боєць, а ворог вас не перевищує чисельно, то у вас є мінімальні шанси відійти з боєм чи навіть перемогти, якщо обставини на вашу користь (ви на підвищенні, а ворог у низині; ви за укриттям, а ворог на відкритому місиі; зброяу вас в руках, а у ворога на плечі). Однак якщо у вас лише пістолет чи мисливська рушниця, або ви взагалі без зброї, а ворогів більше чисельно чи вони на броньованій техніці, то у вас є лише один шанс вижити – здатись у полон. Але перед тим краще непомітно позбутись зброї, якщо вона у вас була, щоб вас не прийняли за ополченця, партизана чи бандита. Будьте готовими до втрати всього майна, яке є при вас, морального приниження, зневаги, фізичних знущань та допитів. Якщо вас порахують нецікавим з точки зору отримання важливої інформації і таким, що не становите загрози, то вас можуть у кращому випадку відпустити, у чому мати народила, відправити у фільтраційний пункт для подальшого дізнання, табір для біженців, трудовий табір чи в'язницю. Най -гірший варіант – натрапити на ворожий підрозділ, який виконує своє завдання таємно. Тоді свідків не залишатимуть, навіть якщо є жінки та діти.

Різноманітних варіантів ситуацій під час бойових дій незрівнянно більше і все описати неможливо. В бойовій обстановці кожен, хто волею долі у ній опинився, повинен вміти думати безпосередньо на місці подій, навчитись орієнтуватись у швидкоплинних умовах і миттєво приймати рішення, не зважаючи на страхітливий гуркіт, знесилення, втому, страх, невпевненість чи поранення. Щаблонів не має. Але коли ви вже прийняли рішення – не вагайтесь, дійте! Чи правильним було ваше рішення, чи ні, покаже наступна мить, а от зволікати не можна в жодному разі, бо це неминуча загибель. Пам'ятайте, що на війні безсмертних, суперменів чи крутих хлопців не існує, є або підготовлені (треновані), або непідготовлені (нетреновані).

Навіть якщо ви завчасно не готувались, і війна застала вас зненацька, будьте завжди розсудливим і дійте виважено, ставтеся до всього критично, уважно все вивчайте, запам'ятовуйте і вчіться всьому з першого разу, а також пам'ятайте, що на війні померти не складно, а ваша головна ціль -захистити свою сім'ю, перемогти ворога і залишитись при цьому живим.

Не всі однаково кмітливі. Один, потрапивши у критичну ситуацію, одразу здогадається, що потрібно зробити. Іншому потрібен набір готових рішень. Але в будь – якому випадку виживає і перемагає той, у кого більше терпіння, і хто вміє вчасно пристосуватись до нових умов. Слава Україні!

Ярослав Слівінський, м.Буськ