Головна Цікаво Кліматичні зміни: до чого варто готуватися власникам аграрного бізнесу?

Кліматичні зміни: до чого варто готуватися власникам аграрного бізнесу?

На сьогодні стрімкі кліматичні зміни уже нікого не дивують. Хоча вони безпосередньо впливають на сферу аграрного бізнесу. Так, посухи стають дедалі інтенсивнішими та частішими. Відсутність талих вод також додає певні ризики. Через це кожний фермер має подбати про те, щоб використовувати не лише комплексні добрива, але і змінити повністю весь підхід до ведення сільського господарства. Тільки тоді кліматичні зміни не будуть нести потенційну загрозу.

Основні причини змін клімату

Значною мірою, кліматичні зміни — це безпосередній наслідок людської діяльності. Через спалення викопного палива ростуть викиди транспортної індустрії та промисловості. Навіть з урахуванням того, що на міжнародному рівні встановлені обмеження викидів парникових газів та стрімко розвивається альтернативна енергетика, це все одно має негативні наслідки для екології та клімату.

Потепління проявляється наступним чином: середньорічна температура повітря підвищується щодня, що призводить до збільшення кількості надзвичайних ситуацій. Мова про екстремальні перепади температури, засухи, паводки, пожежі. Це все безпосередньо впливає на сільське господарство: поступово зменшуються обсяги виробництва зернових культур, а також продуктивність худоби.

На що варто звернути особливу увагу?

Кліматичні зміни безпосередньо впливають на зміну структури виробництва, технологій. Більш за те, вони є однією з основних причин зміни структури споживання харчових продуктів. Через те, що середньорічна температура поступово підвищується, нерівномірно розподіляються опади, періодично виникають аномальні погодні явища, вести традиційне сільськогосподарське виробництво стає доволі ризиковано.

Тому власникам аграрного бізнесу потрібно звернути особливу увагу одразу на декілька моментів:

  • слід вносити більше засобів захисту рослин, наприклад нітроамофоску;
  • при обробці культур від шкідників та хвороб варто обирати більш стійкі засоби;
  • перевагу варто віддати вирощуванню ріпаку, соняшника та кукурудзи — ці культури більш стійкі до негоди;
  • при виборі мінеральних добрив перевагу варто віддати тим, які зберігають ефект навіть при довготривалій відсутності дощів.

Таким чином, побудувати успішний аграрний бізнес можливо навіть з урахуванням стрімких кліматичних змін. Потрібно просто вміти адаптуватися до них та навіть в поганій погоді знаходити певні переваги.