Головна Цікаво Код 95 для автомобілістів: переваги, ціна та способи навчання

Код 95 для автомобілістів: переваги, ціна та способи навчання

Робота далекобійника складна, цікава та дуже високооплачувана. Сотні українських водіїв вже багато років працюють на постійній основі в європейських транспортних компаніях та заробляють у рази більше, ніж їхні колеги на батьківщині.

Для можливості працевлаштування на території ЄС автомобіліст повинен мати обов’язкові дозволи, у тому числі сертифікат професійної кваліфікації. Код 95 – це документ, що підтверджує наявність у водія необхідних навичок та знань. Він є обов’язковою умовою для працевлаштування в ЄС та водіння вантажівки чи автобуса. Отримати код 95 в Польщі, ціна якого влаштує будь-якого автомобіліста, можна в академії водіння «Charter Group».

Навчання на код 95: курси та їх відмінності

Водії із країн, які не входять до складу ЄС, проходять навчання на профпридатність на території країн ЄС. Для українців найоптимальнішим варіантом є навчання у Польщі. Тільки такий сертифікат матиме юридичну силу та буде визнаний у міжнародних транспортних компаніях.

Існує два варіанти навчання:

 1. Повний курс тривалістю 28 днів – проходиться одноразово, після чого кожні 5 років автомобіліст зобов’язаний відвідувати періодичну перепідготовку.
 2. Короткий курс тривалістю 5 днів – теоретичні заняття для тих, хто раніше складав іспит на профпридатність та отримував сертифікат.

Курси на код 95 відрізняються не лише тривалістю, а й програмою. Базове 4-тижневе навчання включає теорію та практику, перепідготовка – лише теорію. Під час навчання на 95 код ціна залежатиме від вибраного курсу. У вартість входять не лише заняття, а й медкомісія та психологічне тестування. Детальну інформацію можна отримати у представників «Charter Group».

Програма навчання на код 95 у Польщі

На періодичному навчанні курсанти проходять важливі теми, які стануть у нагоді їм у подальшій практиці. Сертифікат код 95 є прямим підтвердженням кваліфікації водія та його гарного фізичного та психологічного стану.

Теоретичні заняття відбуваються у вигляді індивідуальних та групових лекцій. Розглядаються такі теми:

 • робота в європейській транспортній компанії та її переваги;
 • методи складання маршруту з урахуванням пробок та стану доріг;
 • робота з електронним тахографом;
 • режим роботи та відпочинку далекобійника;
 • правові норми ЄС, штрафи та покарання;
 • заповнення CMR накладних.

Знання, отримані на лекціях, допоможуть уникнути порушень та штрафів. Законодавство ЄС багато в чому відрізняється від українського і знати його зобов’язаний кожен водій міжнародного сполучення.

Практичні заняття проходять на віртуальному симуляторі та спеціальній платформі. Водіїв вчать не тільки правильно під’їжджати до платформи та паркуватися, а й:

 • маневрувати на трасі та в населеному пункті;
 • дотримуватись швидкісного режиму;
 • правильно реагувати на різні фактори та відволікаючі моменти на дорозі;
 • адаптуватися до різних погодних умов;
 • надійно кріпити вантаж усередині причепа.

Без практики неможливо сісти за кермо та поїхати за сотні кілометрів, адже це – обов’язкове відпрацювання навичок та вдосконалення знань. Однак на кожному рейсі автомобіліст має бути максимально уважним та зібраним.

Вартість навчання у Польщі на код 95

Під час навчання на код 95 ціна залежатиме від курсу та індивідуальних тарифів навчального закладу. У вартість входить також медкомісія, психотест та проживання у комфортних умовах. Представники автошкіл допомагають з оформленням візи та переїздом до Польщі. Протягом усього терміну співпраці всі курсанти отримують інформаційну підтримку та відповіді на будь-які питання, що стосуються працевлаштування. Після успішного складання іспитів при необхідності водіям допоможуть знайти роботу.