Головна Цікаво Компрессійний трикотаж – для чего використовується та кому призначається?

Компрессійний трикотаж – для чего використовується та кому призначається?

Багато хто вважає варикоз естетичним дефектом. Однак, в першу чергу, це захворювання, яке впливає не тільки на зовнішній вигляд. Навіть якщо у людини мінімальні ознаки варикозу, на них слід звернути увагу. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням, навіть незначна сіточка на ногах може стати причиною тромбозу та інших небезпечних ускладнень. Важливо якомога раніше почати комплексне терапевтичне лікування. Однією із ступенів його завжди є носіння компресійної білизни.

Панчохи і колготки не замінять повноцінного лікування, однак допоможуть призупинити розвиток варикозного розширення вен і поліпшать самопочуття. Якість життя з щоденним носінням лікувального трикотажу підвищується. В наші дні компресійні панчохи є обов’язковим пунктом в лікувальній програмі кожного пацієнта.

Як діє компресійний трикотаж

Вироби з компресійного трикотажу можуть бути призначені як для профілактики, так і як доповнення до лікування тромбозу, тромбофлебіту, трофічних виразок, і багатьох інших захворювань вен. Лікувальний ефект досягається за рахунок створюваної компресії. Саме вона впливає на розширені вени, стискаючи їх. Відня приходять до своїх початкових розмірів і потік крові відновлюється до нормального рівня. Через здавлювання відбувається звуження діаметра вен, а кровообіг сприяє живленню тканин. Панчохи і колготки здатні запобігти утворенню тромбів і згустків крові в окремих ділянках венозної системи. Компресійні вироби стають зовнішнім бар’єром для м’язів, підвищуючи ефективність м’язової помпи. Даний вид лікувальних виробів утримує вени в тому стані, в якому вони повинні бути при нормальному функціонуванні організму.

Хто призначає компресійний трикотаж

Флеболог відповідає за визначення, які саме моделі, якої категорії підходять тому або іншому пацієнтові. Дані показники варіюються в залежності від ступеня захворювання, того, як протікає хвороба і інших показників. Спеціалізовані магазини готові запропонувати не тільки компресійну білизну (гольфи, панчохи і шкарпетки), але і вироби для рук.

За призначенням вся продукція ділиться на:
лікувальну і госпітальну, яка потрібна для знаходження в умовах стаціонару (для лежачих хворих або тих, чия фізична активність зведена до мінімуму) профілактичну. Також існує категорія, яку використовують спортсмени і вагітні жінки. Серед них є варіанти, що відрізняються ступенем тиску, матеріалом і т.д.