Прийшла весна. і хоч на дворі ще прохолодно, незабаром погода подарує погожі дні, напоєні запахом трав і сонця. В цю пору не варто бути вдома. Особливо у вихідні – манить лоно природи.
Для працівників лісової охорони ДП «Буський лісгосп» настає відповідальний період, коли в лісах можуть виникнути пожежі. І найчастіше вони трапляються через порушення громадянами елементарних правил пожежної безпеки, зокрема необережного поводження з вогнем.
Отже, тим, хто ходить чи їздить у ліс, пересікає його територію, треба завжди пам'ятати: ліс – наш друг, і ми повинні його берегти. Тому треба розуміти, чому в пожежонебезпечний період забороняється заїжджати в лісові масиви автотранспортом, особливо туди, де стоять шлагбауми і попереджувальні знаки, а протягом березня – листопада сільськогосподарським підприємствам випалювати сухі трави. Для тих, хто палить сухі трави або їх залишки, наступає відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70.
Органами лісового господарства робиться все для попередження лісових пожеж, проте великі лісові масиви зберегти від вогню важко. Лісова охорона співпрацює з Держпожежнаглядом, відділом з питань НС та відділом внутрішніх справ, розроблено систему заходів взаємодії для спільного патрулювання.
Але щоб лісові пожежі не були обов'язковим додатком до літнього сезону; на охорону зеленого друга повинна стати вся громадськість. Пам'ятаймо про тяжкі наслідки, які залишає після себе пожежа. Згідно законодавства^особи, винні в порушенні правил пожежної безпеки в лісах, підлягають штрафу, а ті, хто спричинив пожежу несуть матеріальну і навіть кримінальну відповідальності. Але найкраще було о, аби пожеж зовсім не виникало. А це залежить тільки від кожного з нас.
Слід пам'ятати не лише про це, а й звертати увагу на свою культуру поведінки, коли відвідуємо ліс. Вогонь біду несе, але немало терпить ліс і від горе-туристів, які гострими предметами роблять різноманітні надрізи на стовбурах дерев, залишають після себе купи пляшок, банок, паперів.