Головна Цікаво Методи та матеріали освітлення вина в домашніх умовах

Методи та матеріали освітлення вина в домашніх умовах

Як висвітлити вино в домашніх умовах

Після закінчення процесу бродіння у молодому вині залишаються різні включення — залишки винного каменю, сусла, дріжджів. Через це напій набуває каламутності. Така проблема усувається обробкою вина спеціальними речовинами, наприклад бентонітом (природна глина). З установками, за допомогою яких готується суспензія з бентоніту, можна ознайомитися за посиланням https://rakitov.com.ua/uk/oborudovanie/ustanovka-dlya-prigotovleniya-suspenzii-bentonita-usb-5/. Але ми хочемо поділитися іншими способами очищення вина в домашніх умовах.

Навіщо потрібне освітлення вина

Під час процедури очищення напій не тільки стає прозорим і позбавляється всіх сторонніх включень. Вино також продовжує термін придатності. Освітлення напою в домашніх умовах – заняття досить складне, але необхідне, що дозволяє виробляти високоякісні напої з багатим ароматом та смаком. Але перш ніж займатися освітленням, переконайтеся, що вино в тарі повністю дозріло.

Як визначити, коли необхідна процедура

Освітлення потрібне не завжди домашнього виноробства. Якщо ваше вино вийшло каламутним, необхідно визначити та розглянути деякі фактори.

Наприклад:

  1. Вино молоде не піддається освітленню та фільтрації. Причина, що протікають ще в процесі приготування деяких хімічних процесів у суслі. Просто доведеться трохи зачекати.
  2. Червоні насичені вина через наявність танінів освітлюються швидше, білі сорти доводиться чекати.
  3. Легка і майже непомітна мутність після фільтрації не завдає шкоди домашньому вину. Якщо воно не передбачає тривалого зберігання, можна витрачати свій час на освітлення.

Вино необхідно освітлювати тільки, якщо воно занадто каламутне і при цьому вже не молоде, якщо після проведення кількох заходів зі зняття осаду каламутність залишилася. Також освітленню піддаються вина з негарним і неприродним цегляним, рудуватим відтінком глини.

Варіанти освітлення вина в домашніх умовах

Приступаючи до такого заходу, спробуйте висвітлити деяку кількість вина з пляшки. Адже якщо щось піде неправильно, ви ризикуєте втратити всю партію отриманого напою. Ми пропонуємо розглянути такі ефективні варіанти освітлення.

Використання желатину. Один і найпростіший метод освітлення, який підходить для всіх видів домашнього вина (особливо для грушевих, яблуневих, сливових та напоїв із білого винограду).

Желатинове освітлення проводиться так:

  1. Беремо желатин із розрахунку 10-15 г на 100 л напою. Желатиновий порошок замочуємо у воді холодної температури протягом 24 годин, воду необхідно міняти кожні 7-8 год.
  2. Після розбухання порошку желатину його слід розчинити у теплій воді та додати до вина. Ретельно перемішати.
  3. Тепер залиште вино в тарі на 2-3 тижні, не чіпаючи його. За цей час вся каламута сформується в пластівці й опиниться в осаді.
  4. Залишається профільтрувати вино і милуватися чистим, прозорим його відтінком.

Яєчний білок. Цей метод обробки особливо ефективний для червоних домашніх вин (зі сливи, винограду, вишні). Для освітлення відокремте білок 2-3 курячих яєць від жовтків, додайте трохи теплої води та збийте в круту піну. Потім змішайте отриману масу з невеликою кількістю спиртного напою та влийте в основну місткість. Через 20-25 діб ви побачите чудовий результат.

Молоко як універсальний спосіб обробки. Підходить для освітлення всіх домашніх вин. Для цього достатньо взяти коров’яче знежирене молоко та додати його у вино з розрахунку 1 ч.л. на кожний літр спиртного. Все ретельно перемішайте та поставте на витримку на 3-4 доби. Тримайте місткість в кімнатній температурі, потім проженіть через фільтр.

Незалежно від обраного способу освітлення вина після закінчення процесу дайте напою настоятися і відпочити. Тільки через 30-40 діб домашнє спиртне можна розливати по пляшках. Це робиться для повного очищення напою, адже там залишаються мікрочастинки суспензії, які не видно неозброєному оку, але залишаються на фільтрі. Коли вино відстоюється, частинки осідають на дно, роблячи напій повністю чистим та бездоганним.