Головна Цікаво На що звернути увагу при виборі фільтра зворотного осмосу

На що звернути увагу при виборі фільтра зворотного осмосу

Фільтр зворотного осмосу є одним з найбільш популярних рішень для очищення води. По-перше, він має високу продуктивність і підходить для сімей з 3-5 чоловік. По-друге, показує неперевершену ефективність, затримуючи до 99% домішок. Такий фільтр видаляє бактерії і віруси, так що очищена їм вода підходить навіть для маленьких діток.

Але всіх цих показників можна домогтися за однієї умови – якщо вибрати оптимальну модель. Ми не будемо розглядати основні критерії, з якими і так все ясно. Навпаки – відзначимо ті моменти, на які зазвичай не звертають увагу.

Насос для фільтра зворотного осмосу: брати чи не брати?

Якщо Ви вирішили купити зворотний осмос, дізнайтеся тиск води в магістралі. Якщо він нижче 3 атмосфер – його ефективна робота не гарантується. В цьому випадку потрібно брати модель з насосом, який буде в автоматичному режимі підтримувати тиск на оптимальному рівні. Так ви точно можете розраховувати на якісне очищення води і її подачу в великій кількості.

Мінералізатор або ІК картридж: що взяти?

Стандартний фільтр для води зворотний осмос має 5 ступенів фільтрації:

  • три картриджа попереднього очищення;
  • мембрана зворотного осмосу;
  • поста.

Але деякі моделі комплектуються додатковими елементами. Наприклад, мінералізатором, який насичує воду мінералами, роблячи її корисніше і смачніше. Або картриджем ІК-випромінювання, який надає їй особливі властивості (за рахунок чого вона благотворно впливає на організм).

Деякі моделі оснащуються одним елементом (мінералізатором або ІК картриджем), інші – відразу двома. Вибір потрібно робити виходячи з власних потреб (що вам потрібно) і наявного бюджету.

Механічні або вугільні картриджі: що краще?

Фільтри зворотного осмосу можуть комплектуватися або 2 механічними, або 2 вугільними картриджами. Які краще?

Механічні картриджі для зворотного осмосу працюють так: перший затримує великі частки (розміром до 5 мкм), другий – дрібні (розміром до 1 мкм). За рахунок цього забезпечується якісна фільтрація від піску, мулу, іржі і т.д.

Вугільні картриджі працюють аналогічним чином, тільки видаляють хлор і органіку. Перший виконує попереднє очищення, а другий – фінішну. Вибір картриджів робиться виходячи зі складу води і містяться в ній домішок.

Бак і кран: що вибрати?

Крани бувають одинарні та подвійні. Останні можуть подавати як мінералізовану воду, так і просто очищену. Дизайн крана підбирається на ваш розсуд.

Баки же відрізняються за обсягом. Мініатюрні моделі мають ємність 12 л, великі – 40 л. Вибирати накопичувальний бак необхідно з урахуванням кількості осіб в сім’ї.