Головна Цікаво Не руйнуймо – будуймо!

Не руйнуймо – будуймо!

Недільної днини, 22 грудня, на подвір'ї районної ради знову було людно. Тут вчетверте після початку Майдану зібралося народне віче, яке, за традицією, розпочали спільною молитвою за Україну.

Місцеві священики о.Петро Салабай та о.Михайло Смачило висловили й свою громадянську позицію. Зокрема, о.Михайло наголосив, що боротьба зростає і дає мужності говорити один одному правду. "Але дуже шкода, що відстоюємо ми цю правду тільки у Києві, і не хочемо її відкрито сказати у нашому селі і місті, районі і області. Ми даємо і беремо один в одного хабарі і мовчимо, ми підставляємо і нищимо один одного. А це означає, що не маємо Бога у серці. Про нього забули, а за Україну боремося.  Ми кличемо захід і  Росію  на допомогу, щоб хтось прийшов та змінив нам лад  і систему. Але ми не повинні шукати  того, хто прийде і зробить нам спокій в сім'ї. Маємо пам'ятати, що за незалежну Україну боролися святі мученики. Боролися за ту державу, яка не є під копитом ні Заходу, ні Сходу", – наголосив духовний отець і закликав "не терпи, а говори правду".

Підтвердженням слів священика про те, що власними руками і вчинками руйнуємо своє життя і оточення, стало розбите гніздо із лелеками у центрі міста (на знімку), пошкоджені смітники і видерта "з корінням" нова лавка. Чужі цього не зробили – це були чиїсь діти, онуки, яких не навчили шанувати спільне майно, любити рідне місто. Навіть не сумно, а страшно. Та повернімось до віча. Хоча на площі було менш людно, ніж на попередніх зібраннях, та кожен виступаючий намагався донести до земляків свою позицію.

    Депутат районної ради Богдан Глова обурився тим, що, зважаючи на суспільний резонанс, досі не покарані винуватці побиття студентів під час мирного мітингу на Євромайдані.  «Призначені» чиновники виконують місію «цапа відбувала», проте досі жоден із звинувачений не затриманий (на відміну від учасників мітингу). Депутат висловив сумнів, що очільник міліції міста Києва міг самостійно віддати наказ розігнати майдан та бити студентів без узгодження з міністром внутрішніх справ України Віталієм Захарченком. Також Богдан Глова обурився виступом Прокурора України Віктора Пшонки у Верховній Раді України, де продемонстрували змонтоване відео з виступами дворічної давнини і при цьому наголосили, що це відео не з Марсу, а з Майдану. Такий підхід до розслідування побиття "євромайданівців" з боку правоохоронних органів України, за яким слідкує весь світ, взагалі суперечить здоровому глузду. І поки не буде хоча б якихось зрушень щодо виконання вимог, проголосованих на Майдані, люди не розійдуться, – наголосив депутат.

Керівник місцевого комітету національного спротиву Андрій Кузьма розповів про те, як допомагає Бущина протестувальникам. Невимовні почуття охопили присутніх від його слів про скриньку зі школи, де були копійки і по гривні (усього 400 гривень). Це значить, що котрась дитина з'їла меншу булочку, а котрась може і не з'їла, а пожертвувала на Майдан. Він закликав ігнорувати тих, хто сьогодні переконує, мовляв, протест ні до чого не призведе. Маємо бути твердо переконані, що громадянське суспільство переможе завдяки єдності. Поділився А.Кузьма і своїми враженнями від Майдану.

У свою чергу активіст і депутат Буської райради Степан Рак повідомив надбужанців, що кожного дня з району до столиці вирушає по кілька десятків наших земляків, а районний  комітет національного спротиву  робить для цього усе можливе. Разом із надбужанцями везуть до Києва і продуктові передачі, які приносять люди. Він також озвучив останню новину з Києва, яку повідомив з Майдану заступник голови районної ради Михайло Гаєвський – про створення народного об'єднання "Майдан".

Депутат міськради  Оксана Михайлюк запитала у присутніх, чи не заперечують, аби молоді активісти від хати до хати збирали  допомогу Майдану. Адже не кожен може прийти до штабу спротиву. І громада дала добро.

Цікавим і повчальним виявився виступ мешканки Красного Галини Застріжної, яка через низку історичних фактів створення і діяльності більшовицької влади навела паралелі з сьогоднішньою. А ще п.Галина, колишня  учителька-пенсіонерка, пожертвувала 100 гривень для Майдану. До слова,  після віча й інші почали здавати гроші на підтримку мітингувальників у столиці.

Загалом до районного координаційного штабу продовжують приносити кошти – вже зібрано більше 60 тисяч гривень. Насамперед кошти йдуть на дорогу мітингувальникам до Києва.

Ірина Гаєвська