1. Реєстрація та зняття з реєстрації здійснюються в одному місці та в день звернення особи до органу реєстрації. Наприклад, колишньому вінничанину тепер не потрібно їхати сюди для зняття з реєстрації, якщо він живе у Києві. Достатньо звернутися у територіальний підрозділ міграційної служби за новим місцем проживання.
2. Реєстрація місця проживання не прив’язана до постановки на облік військовозобов’язаних та призовників. Зареєструватися за новим місцем проживання відтепер можна до постановки на облік у військкоматі. При цьому сама постановка на облік військовозобов’язаних та призовників залишається обов’язковою.
3. Розширене коло підстав для зняття з реєстрації. Якщо раніше це була заява або рішення суду, то сьогодні зняття з реєстрації можливе у разі припинення підстав на право користування житлом або законних підстав для перебування на території України. Наприклад, у разі закінчення строку дії договору оренди можна зняти з реєстрації свого квартиранта лише за заявою власника житла.
4. Наказом Міністерства внутрішніх справ №320 роз’яснене право на транскрибований запис імені відповідно до національної традиції. Тобто, в українському паспорті російське ім’я "Николай" може бути, за бажанням, відтворене українською мовою як "Ніколай".
5. Запроваджена обов’язкова реєстрація місця перебування у випадку знаходження людини за межами місця проживання більше одного місяця. Державна міграційна служба України звертає увагу на те, що ці положення Закону стосуються лише тих, хто має невиконані майнові зобов’язання, призиваються на військову службу або беруть участь у судовому процесі. Усі інші – реєструють місце свого проживання лише за власним бажанням.