Головна Цікаво Про достроковий вихід жінок на пенсію

Про достроковий вихід жінок на пенсію

2014 рік – це останній рік, коли за Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон) жінки можуть скористатися правом на призначення дострокової пенсії за віком.

Відповідно до статті 26 Закону у редакції, що діє з 1 жовтня 2011 року, особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років та страхового стажу не менше 15 років. До досягнення зазначеного віку право на пенсію за віком мають жінки
1961 року народження і старші, зокрема:

57 років 6 місяців – які народилися з 1 жовтня 1958 року березня 1959 року; 58 років – які народилися з 1 квітня 1959 р
30 вересня 1959 року; 1959 року по 31 березня 1960 року.
оків 6 місяців
по 31 року по які народилися з 1 жовтня
Разом з тим, відповідно до пункту 7-2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому разі розмір пенсії, обчислений з урахуванням страхового стажу та заробітку, доплати за понаднормовий стаж буде зменшений на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Таке зменшення розміру пенсії застосовуватиметься протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

У разі, коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону, працевлаштується виплата дострокової пенсії на час роботи буде припинена. Про своє працевлаштування жінка має обов'язково повідомити управління Пенсійного фонду, яке нараховує їй пенсію. Після досягнення віку, пе-

Єедбаченого статтею 26 Закону_відсоток, на який зменшено розмір пенсії, уде переглянутий (зменшений) з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, яких жінка набула в період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.

Коли жінка не має 30 років страхового стажу, вона може скористатись, згідно зі статтею 12 Закону правом на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Зазначені особи можуть брати добровільну участь, зокрема у солідарній системі, відповідно до укладеного договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування згідно із Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Відповідно до статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору Договір про добровільну участь укладається до виповнення 55-річного віку.

Одночасно повідомляємо, що в управлінні постійно функціонує діюча телефонна "гаряча лінія" за номером 2-17-82.

О.ЛУЦІВ, начальник відділу